Advertisement

Poseł Lorek apeluje do posłów ziemi piotrkowskiej o głosowanie za Krajowym Planem Odbudowy

Strefa FM Poniedziałek, 03 maja 202145
We wtorek 4 maja na dodatkowym posiedzeniu Sejm zajmie się projektem ustawy w sprawie ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE, która dotyczy Funduszu Odbudowy. Polska z unijnego budżetu i Funduszu Odbudowy ma otrzymać łącznie 770 mld zł. Grzegorz Lorek, poseł PiS z okręgu piotrkowskiego, wzywa pozostałych posłów ziemi piotrkowskiej, aby opowiedzieli się za Krajowym Planem Odbudowy.
fot. pakwi fot. pakwi

Podczas spotkania z dziennikarzami poseł Grzegorz Lorek powiedział:

Za 30 godzin będziemy mieć głosowanie, które zaważy na naszej przyszłości. Żeby region piotrkowski, Piotrków Trybunalski i województwo łódzkie mogły się rozwijać, potrzebujemy południowej obwodnicy Piotrkowa, drogi ekspresowej S12, obwodnicy Tomaszowa Mazowieckiego oraz tunelu średnicowego w Łodzi. Dlatego potrzebne nam są pieniądze unijne. Kiedy Polacy zdecydowali o wejściu do Unii Europejskiej, podjęli decyzję o obowiązkach, które z tego płyną. Tak jak płacimy podatki, tak dalej w UE będziemy. Jeżeli nie weźmiemy pieniędzy, to wszystkie obowiązki po stronie państwa Polskiego i tak będą wypełniane. Jeżeli komuś się wydaje, że to utrata suwerenności, to ja odpowiadam - ta decyzja była podjęta wiele lat temu, a teraz są tego konsekwencje. Wzywam wszystkich posłów ziemi piotrkowskiej do głosowania za tym dokumentem. Jest on bardzo ważny, ponieważ bez pieniędzy nie będzie rozwoju regionu i naszej ojczyzny. Tak jak kiedyś była to konstytucja 3 Maja, tak teraz mamy Nowy Ład i dokumenty, które są ważne dla suwerenności. Nikt z biednym się nie liczy. Żeby był postęp i nowe miejsca pracy, potrzebne są pieniądze i o tym wszyscy dobrze wiemy. Dlatego tak bardzo istotnym jest to, aby to głosowanie spowodowało, że 770 miliardów było wzięte i zagospodarowane także w naszym regionie.

Aby Fundusz Odbudowy został uruchomiony wszystkie państwa członkowskie muszą ratyfikować decyzję unijnych liderów o zwiększeniu zasobów własnych UE.


Zainteresował temat?

3

10


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (45)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Piotr.Covianin Piotr.Covianinranga03.05.2021 13:34

Finansowe kajdany UE, których już nigdy nie zrzucimy, uczynią z Polski biedną prowinciję eurokołochozu .

1511


aaaa ~aaaa (Gość)05.05.2021 11:47

popieram i cieszę się że przeszło
Poseł Lorek potrafi dbać o miasto Piotrków
i na pewno nie zapomni

10


UUUUpppssss ~UUUUpppssss (Gość)04.05.2021 13:55

Co un godo???
Drogi, tunele są ważne ale to jest infrastruktura która działa a później się zużywa i niszczeje. Istotą jest produkcja! Produkcja głupcze! Z produkcji masz wymianę handlową a z wymiany stały równomierny dopływ dodatnich przepływów finansowych. Z nich dopiero się bawimy. A PISiaki najpierw chcieliby się pobawić. Wypić, zjeść i zakąsić. A później co??? Gołe de...

60


AntyPIS ~AntyPIS (Gość)04.05.2021 21:55

Czytam, że posłowie się skundlili i leżymy na łopatkach pod ciężarem długu UE.
Demokracja to bardzo fajny ustrój, gdzie wyborcy USTAMI SWOICH PRZEDSTAWICIELI mogą spróbować kawioru i popić szampanem. Zupełnie podobnie było z Konstytucją 3 maja. Najpierw wiwat a za kilka chwil wszyscy ogon pod siebie łącznie ze Stasiem i do carycy po kasiorkę. Ciąg dalszy znamy. Rozpierducha na maksa. Norwid w grobie się przewraca. Przypomnę jego strofy: "Naród który się oburza ma prawo do nadziei ale biada temu, który gnije w milczeniu".
Precz ze sprzedawczykami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

30


Fttu ~Fttu (Gość)04.05.2021 17:31

Lori lori lori looori !!! ;)

22


Hihot ~Hihot (Gość)04.05.2021 15:43

Ten bajkopisarz znów coś o S12...
Babcia też mi opowiadała różne bajki.
Ale dorosłem.
Sorki Panie Lorek - taki mamy klimat - ja wam normalnie nie wierzę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

32


ja ~ja (Gość)04.05.2021 15:33

Miliardy na rozwój? Chyba na rozwój karier i majątków partyjnych przydupasów. Rozkradniecie co się da, a narodowi zafundujecie Sylwestra w Zakopanem i parę darmowych koncertów Zenka... A to co ukradniecie dla siebie i własnych rodzin, będą spłacać całe pokolenia Polaków.

72


AntyPIS ~AntyPIS (Gość)04.05.2021 13:39

PIS zrobił Wam drodzy Państwo największy popis śmiertelności świata na covidzie. Kto był chory lub znał kogoś chorego to wie, jak bardzo różniły się przekazy TV dowolnej maści od życia. Nigdy więcej PIS!!!!!!!!!! Człowieka można oszukać raz, dwa razy ale nie można go oszukiwać całe życie!!!!!!!!!!!!!!!!

51


PiotrkowJanka ~PiotrkowJanka (Gość)04.05.2021 11:07

Niesamowite, jak bardzo społeczeństwo nagle stało się znawcami we wszystkich dziedzinach, ekonomii, zdrowiu, polityce socjalnej itd itp. Mam wrażenie, ze od 2015 roku poziom edukacji tak przyspieszył, ze hoho. Sami uczeni :-)))). Do 2015 roku siedzieliście cicho, jak myszy pod miotłą, żadne protesty, żadne narzekania, utyskiwania, po prostu kraj mlekiem i miodem płynący...

25


proste ~proste (Gość)03.05.2021 14:37

Rozkręca się kolejna piekielna maszyna. Banksterzy wydrukują z powietrza masę pieniędzy. Pożyczą naszym uczciwym politykom, żeby ci mogli rozdać swoim. Wyprodukowany balon pieniędzy pochłonie galopująca inflacja , za którą zapłacimy wszyscy. Ale najważniejsze jest to , że odsetki od tego przekrętu powędrują do panów tego świata.

231


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat