Artykuły do tagu: od

Prezent dla nastolatka - co może spodobać się nastolatkowi?
Nie od dziś wiadomo, jak trudno wybrać prezent, który zaskoczy nastolatka. Książka? Gra komputerowa? Co wywoła uśmiech na twarzy młodej osoby? Jeżeli nie jesteś pewien co ją uszczęśliwi, podaruj jej prezent pełen wrażeń. Podarunek w formie przeżyć to gwarancja zadowolenia i przeżycia czegoś niesamowitego, a może nawet spełnienia marzeń.
Wiceprezes PKO BP Jakub Papierski, laureatem nagrodą im. Lesława A. Pagi
Wiceprezes PKO Banku Polskiego Jakub Papierski, nadzorujący obszar bankowości inwestycyjnej, został laureatem nagrody im. Lesława A. Pagi - honorowego wyróżnienia przyznawanego raz w roku, którego ideą jest podkreślenie roli, jaką odgrywają w polskiej gospodarce wizjonerzy biznesu - ludzie dynamiczni, niekonwencjonalni i skuteczni w swej pracy.
Uczniowie rywalizowali o złotą kielnię
W piotrkowskiej Budowlance rywalizowali o złotą kielnię. Z okazji Dnia Budowlańca uczniowie wzięli udział w specjalnych zawodach.
Droga zamknięta, a robotników nie widać
Remont jednej z dróg w gminie Wolbórz, mocno utrudnia życie mieszkańcom. Chodzi o około kilometrowy odcinek w sołectwie Golesze Duże. Co gorsza, zdaniem jednego ze słuchaczy magazynu Magiel w Strefie FM, obecnie nie są tam prowadzone żadne prace, a mimo to, jeździć nie można.
Życie codzienne piotrkowian w okupowanym mieście cz. 1
Życie ludności cywilnej zamieszkującej nasze miasto było bardzo trudne już od pierwszych dni września 1939 roku. Miasto w wyniku działań wojennych było kilkukrotnie bombardowane, a w dniach 4-6 września w okolicy rozegrała się bitwa pod Piotrkowem. Niestety po zakończeniu regularnych walk, cywilom wcale nie było łatwiej. Życie piotrkowian pod niemiecką okupacją opisuje dr Małgorzata Piotrowska. Zapraszamy do lektury pierwszej części jej tekstu.
Życie codzienne piotrkowian w okupowanym mieście cz. 3
Bieda i głód - to największe problemy, z którymi musieli mierzyć się piotrkowianie w czasie niemieckiej okupacji. Wynikały one m.in. z niedostatecznego zaopatrzenia miasta w liczne towary, a także reglamentacji artykułów spożywczych wprowadzonej już 1939 roku. O tym, jak mieszkańcy miasta radzili sobie z codziennymi trudnościami dowiecie się z trzeciej, ostatniej części opowieści o życiu w okupowanym Piotrkowie.
Łódzkie na plus – podsumowanie tygodnia w skrócie
W marcu doszło do porozumienia marszałka województwa z prezesem PGE w sprawie budowy Centrum Rozwoju Kompetencji, a już dziś uczy się tam 250 osób. W Łodzi już nie tak szybko, ale z bardzo efektownym skutkiem zakończyła się modernizacja Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego. Nic dziwnego, że Łódzkie jest nagradzane.
Warto postawić na transport towarów koleją. Planeta nam za to podziękuje
Kolej jest najbardziej ekologiczną formą transportu towarów, generującą najmniejszy ślad węglowy - przekonują zgodnie od lat eksperci branżowi. Ze względu na postępujące coraz szybciej zmiany klimatu przesiadka na bardziej zielone formy transportu towarów wydaje się nieunikniona, szczególnie w kontekście rosnącej wymiany towarowej między UE i Chinami.
Synoptyk IMGW: poniedziałek z temperaturą do 23 stopni
Poniedziałek w większości kraju będzie pogodny i stosunkowo ciepły - powiedziała PAP Małgorzata Tomczuk, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 15 stopni na Suwalszczyźnie do 23 na południowym zachodzie kraju.
Policjanci radzą jak jesienią uniknąć tragedii na drodze
Jesienna aura wymaga od kierowców szczególnej ostrożności. Szybciej zapadający zmrok, mgły oraz deszcze ograniczające widoczność na drogach są niestety wpisane w tę porę roku. Dlatego uczestnicy ruchu drogowego - kierowcy i piesi, powinni pamiętać o kilku podstawowych sprawach.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat