Reklama

Artykuły do tagu: IMGW

Czy Lany Poniedziałek będzie...skrobany?
Wszystko wskazuje na to, że będziemy skrobać samochodowe szyby.
Wiatr znów będzie stwarzać duże zagrożenie!
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ponownie ostrzega przed silnym wiatrem, który może pojawić się dziś (18.02) od godz. 22:00. Podmuchy mogą osiągnąć nawet 115 km/h.
16.02.2022 16:50
Znów silnie powieje
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed silnym wiatrem, który w nocy oraz jutro (17.02) od wczesnych godzin rannych może osiągnąć nawet 115 km/h. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.
Synoptyk IMGW: poniedziałek z temperaturą do 23 stopni
Poniedziałek w większości kraju będzie pogodny i stosunkowo ciepły - powiedziała PAP Małgorzata Tomczuk, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 15 stopni na Suwalszczyźnie do 23 na południowym zachodzie kraju.
IMGW: chłodny początek tygodnia; od środy nieco cieplej
Na początku tygodnia pozostaniemy w masach chłodnego powietrza pochodzenia arktycznego. Od środy zacznie napływać cieplejsze powietrze z zachodu - przekazał w poniedziałek IMGW.
Synoptyk IMGW: niedziela pod znakiem ładnej pogody
Niedziela zapowiada się jako dzień słoneczny w znacznej części kraju i bez opadów deszczu. Jednak jak powiedziała PAP Ewa Łapińska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, noc z niedzieli na poniedziałek będzie już chłodna.
Synoptyk IMGW: w piątek zachmurzenie małe i umiarkowane; temperatura od 17 do 24 st. C
W ciągu dnia na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie będzie małe i umiarkowane; jedynie na północy wzrastające do dużego - poinformowała PAP synoptyk IMGW-PIB Anna Woźniak. Termometry pokażą od 17 st. C na północy kraju do 24 st. C na południowym zachodzie.
Synoptyk IMGW: sobotni poranek - poza wschodnią Polską - pogodny, ale później więcej chmur
Sobotni poranek raczej w miarę pogodny, choć w ciągu dnia zachmurzenie będzie wzrastać; wyjątek to wschodnia Polska, gdzie rankiem będzie więcej chmur - prognozuje w rozmowie z PAP synoptyk IMGW Szymon Ogórek. Sobota będzie cieplejsza niż piątek, ale temperatura nie przekroczy 20 st. C.
IMGW: poniedziałek ciepły, ale burzowy i z opadami deszczu
Poniedziałek zapowiada się ciepły, jednak w całym kraju możliwe już będą opady deszczu - powiedziała PAP Małgorzata Tomczuk, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. We wtorek spodziewane jest znaczne ochłodzenie.
We wrześniu dobra pogoda dla grzybiarzy
Końcówka lata i początek jesieni będą jeszcze ciepłe, a opady w normie. Myślę, że grzybiarze powinni być zadowoleni – mówi PAP meteorolog i rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.
Reklama Reklama

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat