Advertisement

Artykuły do tagu: nauka

Naukowy weekend w piotrkowskiej Mediatece
Piknik naukowy z Politechniką Częstochowską oraz Naukowy zawrót głowy to dwa równolegle trwające wydarzenia w Mediatece 800-lecia w Piotrkowie. Organizatorzy przygotowali sporo atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych.
Spacerowali po dnie morza i zwiedzili las tropikalny
Uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Aleksandrowie wybrali się na wycieczkę do Centrum PGE GIGANTY MOCY w Bełchatowie. Młodzież dzięki tej wyprawie mogła uczyć się przez zabawę i wirtualnie zwiedzić niezwykłe miejsca.
Technik administracji – kierunek łączący finanse, ekonomię i prawo
Myślisz o pracy w urzędzie? Jeśli uważasz, że praca urzędnika to coś dla ciebie, zostań technikiem administracji. Wystarczy dwuletnia szkoła policealna i możesz podjąć pracę!
Wirtualna rzeczywistość w Mediatece
W Mediatece 800-lecia „w ramach projektu „Sala doświadczeń świata” uruchomiono 3 stanowiska „wirtualnej rzeczywistości”. Z przygotowanych atrakcji można korzystać po założeniu specjalnych okularów VR.
Język polski dla Ukraińców także w Piotrkowie
Obywatele Ukrainy, którzy uciekają do Polski przed wojną i będą chcieli nauczyć się języka polskiego, otrzymają taką możliwość. To propozycja przygotowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Zajęcia mają być prowadzone m.in. w Piotrkowie Trybunalskim. Drugi program będzie skierowany do nauczycieli i pozwoli ich przygotowywać do skutecznego uczenia Ukraińców języka polskiego.
Odwiedź Majsternię i odkryj swoje talenty
Swoje podwoje w Piotrkowie Trybunalskim otworzyła już Majsternia. To część istniejącej już od dłuższego czasu w Mediatece 800-lecia Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności. Każdy może tam skorzystać z różnorodnych zajęć. To m.in. aktywności logiczne, inżynieryjne czy konstruktorskie.
Certyfikaty C1 i C2 z języka angielskiego
Osiągnięcie poziomu C1 lub nawet C2 to ostateczny cel wielu osób, które uczą się języka angielskiego. Niestety, w przeciwieństwie do niższych poziomów, kiedy postępy w nauce przychodzą szybciej i są bardziej zauważalne, przejście z poziomu B2 na C1 wymaga sporo czasu i wysiłku. W dzisiejszym artykule przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów na to, aby osiągnąć poziom C1/C2 w języku angielskim.
Jak dobrze i skutecznie przygotować się do egzaminu z matematyki w Piotrkowie?
Jednym z obowiązkowych elementów nauki w szkole - i to zarówno podstawowej, jak i ponadpodstawowej - jest egzamin z matematyki. Tak naprawdę czeka to każdego ucznia, bez względu na to, jakie ma zainteresowanie, umiejętności czy plany na przyszłość. I o ile wielu uczniów nie ma z tym żadnego problemu (i doskonale wiedzą, że sobie z tym poradzą), to nie brakuje też takich, którzy mają wiele obaw związanych z tym egzaminem.
Psycholog: co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się
Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".
W Domu Technika odbyło się
Zakończył się pierwszy dzień 9. edycji akcji "Koduj z gigantami - Starcie gigantów - Programistyczny bój bohaterów najlepszych gier". W piotrkowskim Domu Technika od godzin porannych kilkadziesiąt młodych osób na przykładzie popularnych gier uczyło się podstaw programowania.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat