Artykuły do tagu: nauka

Jak dobrze i skutecznie przygotować się do egzaminu z matematyki w Piotrkowie?
Jednym z obowiązkowych elementów nauki w szkole - i to zarówno podstawowej, jak i ponadpodstawowej - jest egzamin z matematyki. Tak naprawdę czeka to każdego ucznia, bez względu na to, jakie ma zainteresowanie, umiejętności czy plany na przyszłość. I o ile wielu uczniów nie ma z tym żadnego problemu (i doskonale wiedzą, że sobie z tym poradzą), to nie brakuje też takich, którzy mają wiele obaw związanych z tym egzaminem.
Psycholog: co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się
Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".
W Domu Technika odbyło się
Zakończył się pierwszy dzień 9. edycji akcji "Koduj z gigantami - Starcie gigantów - Programistyczny bój bohaterów najlepszych gier". W piotrkowskim Domu Technika od godzin porannych kilkadziesiąt młodych osób na przykładzie popularnych gier uczyło się podstaw programowania.
Pomóż wybrać najlepszą grę świata i naucz się programować
Wystartowała 9. edycja międzynarodowych, bezpłatnych warsztatów z programowania: „Koduj z Gigantami – Starcie Gigantów”, czyli programistyczny bój bohaterów najlepszych gier. Osoby, które wezmą udział w akcji nauczą się podstaw programowania oraz pobudzą zdolność kreatywnego myślenia. W Piotrkowie warsztaty odbędą się 25 i 26 września w Domu Technika (ulica Armii Krajowej 24A).
Uczniowie wracają do szkoły!
Zakończyły się wakacje i blisko 12 tys. uczniów piotrkowskich szkół rozpoczęło nowy rok szkolny. Kończy się także trwający - z krótkimi przerwami - od początku pandemii okres nauki zdalnej i młodzież od czwartku ponownie zasiądzie w szkolnych ławkach. My, 1 września odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 10 przy ul. Próchnika.
Czarnek: chcemy, by do szkół wrócili wszyscy, bez dzielenia na zaszczepionych i niezaszczepionych
Chcemy, by 1 września do szkół wrócili wszyscy, bez dzielenia na zaszczepionych i niezaszczepionych - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w wywiadzie dla "Kuriera Lubelskiego". Dodał, że jest przeciwnikiem obowiązku szczepień dla nauczycieli i uczniów.
Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych i ponadpodstawowych wracają do nauki stacjonarnej
W poniedziałek do nauki stacjonarnej w szkołach wracają uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych, którzy od końca października uczyli się zdalnie, a przez ostatnie dwa tygodnie w trybie hybrydowym, gdzie połowa uczniów uczy się stacjonarnie, a połowa zdalnie.
Piontkowski: warto, aby nauka stacjonarna w szkołach trwała jak najdłużej, jeśli pozwolą na to warunki
Wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski uważa, że - jeśli tylko pozwolą na to warunki epidemiologiczne - warto, aby nauka stacjonarna w szkołach była realizowana jak najdłużej, bo jest to istotne z wielu względów.
Od poniedziałku w 11 województwach nauka hybrydowa do uczniów klas I-III szkół podstawowych
W 11 województwach od poniedziałku uczniowie klas I-III szkół podstawowych rozpoczynają naukę w trybie hybrydowym, część w domu, część w szkole. W pozostałych 5 województwach uczniowie klas I-III oraz uczniowie starsi mają do 2 maja przedłużoną naukę zdalną.
Od poniedziałku stacjonarnie pracują przedszkola, zerówki oraz żłobki
Od poniedziałku przedszkola, oddziały wychowania przedszkolnego - zerówki oraz inne formy wychowania przedszkolnego, po trzech tygodniach przerwy, znów działają stacjonarnie, tak samo żłobki i kluby malucha. W związku z otwarciem żłobków i przedszkoli zasiłek opiekuńczy przysługuje tylko do 18 kwietnia.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat