Advertisement

Spacerowali po dnie morza i zwiedzili las tropikalny

ePiotrkowRegion Czwartek, 05 maja 202211160
Uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Aleksandrowie wybrali się na wycieczkę do Centrum PGE GIGANTY MOCY w Bełchatowie. Młodzież dzięki tej wyprawie mogła uczyć się przez zabawę i wirtualnie zwiedzić niezwykłe miejsca.
fot.: UG Aleksandrów fot.: UG Aleksandrów

Uczniowie podczas wyjazdu dowiedzieli się np. jak wygląda proces wytwarzania energii elektrycznej z wykorzystaniem węgla brunatnego, wydobywanego i przetwarzanego przez  kopalnię węgla brunatnego i elektrownię.


Młodzież miała również okazję spacerować po dnie morza, buszować w lesie tropikalnym i poznać poszczególne fazy formowania się złóż węgla brunatnego. Następnie  uczniowie eksperymentowali w generatorze, odpowiedzialnym za wytwarzanie prądu  oraz podziwiali szczątki mamuta, który  żył  niegdyś na obszarze dzisiejszej odkrywki węgla brunatnego w Bełchatowie.

 

Poza tym wzięli także udział w dwóch warsztatach edukacyjnych: „Czarne złoto” i „Warsztat pod napięciem”. Na pierwszym nastolatkowie dowiedzieli się wiele o bełchatowskim węglu oraz jego zastosowaniu w życiu codziennym. Ponadto  każdy uczeń wykonał dla siebie pamiątkowy, węglowy upominek. Podczas drugich warsztatów wycieczkowicze  analizowali czym jest napięcie, opór oraz natężenie prądu, a także uczyli się jak korzystać z multimetru i płytki stykowej,  sprawdzali doświadczalnie prawo Ohma, a na zakończenie wykonali pamiątkowe "pinsy".


Podczas zajęć uczniowie doskonale się bawili, z wyprawy wrócili pełni energii, a może nawet naelektryzowani


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat