Advertisement

Jak dobrze i skutecznie przygotować się do egzaminu z matematyki w Piotrkowie?

Czwartek, 13 stycznia 202213854
Jednym z obowiązkowych elementów nauki w szkole - i to zarówno podstawowej, jak i ponadpodstawowej - jest egzamin z matematyki. Tak naprawdę czeka to każdego ucznia, bez względu na to, jakie ma zainteresowanie, umiejętności czy plany na przyszłość. I o ile wielu uczniów nie ma z tym żadnego problemu (i doskonale wiedzą, że sobie z tym poradzą), to nie brakuje też takich, którzy mają wiele obaw związanych z tym egzaminem.
Jak dobrze i skutecznie przygotować się do egzaminu z matematyki w Piotrkowie?

Jednak na wszystko jest rada. a odpowiednie przygotowanie na pewno przyniesie oczekiwane rezultaty w postaci zdanego egzaminu. Jak zatem się do niego przygotować? Oto kilka podstawowych zasad.

 

Pomoc z zewnątrz

 

Nie każdy uczeń szkoły podstawowej lub ponadpodstawowej w naszym mieście jest w stanie samodzielnie opanować materiał i dobrze przygotować się do egzaminu. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy z zewnątrz - na przykład ze strony rodziców lub znajomych (o ile oczywiście jest to możliwe). Jeżeli natomiast nikt z bliskich nie dysponuje odpowiednią wiedzą czy kwalifikacjami, to w tym przypadku niezbędne mogą okazać się korepetycje. Na szczęście w Piotrkowie nie brakuje kompetentnych i dobrze przygotowanych korepetytorów, którzy na pewno w odpowiedni sposób przygotują swojego ucznia do ważnego egzaminu. Prywatni nauczyciele matematyki w Piotrkowie Trybunalskim nie tylko wytłumaczą niezrozumiały materiał, ale także przygotują i sprawdzą zadania oraz zmobilizują do regularnej i systematycznej pracy. Ciekawą propozycją jest też specjalny kurs przygotowujący do egzaminów, na którym nauczyciele z pasją nie tylko wskażą braki, ale także pomogą w ich uzupełnieniu.

 

Jak znaleźć korepetytora z matematyki w Piotrkowie?

 

Jeśli zdecydowałeś/-aś się szukać lokalnego nauczyciela matematyki, który pomoże przyswoić Ci materiał to masz do wyboru kilka możliwości. Niewątpliwie kiedyś najpopularniejszą z nich była poczta pantoflowa. Zadowoleni z usługi rodzice polecali godnych zaufania korepetytorów ze swojej okolicy swoim przyjaciołom. Dziś natomiast każdy może przejrzeć ogłoszenia i opinie o danym nauczycielu w Internecie. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki i wpisać w Google frazy typu "nauczyciel matematyki Piotrków" lub "matematyka Piotrków".

 

 

Istnieje wiele portali specjalizujących się w agregowaniu ofert korepetytorów z danej dziedziny. W ogłoszeniach znajdziemy opis danej osoby, informacje o doświadczeniu, poziomach zaawansowania, stawkę godzinową oraz informację o tym, czy dana osoba oferuje dojazd do ucznia. To szczególnie przydatne w sytuacji, gdy mieszkamy na obrzeżach Piotrkowa i nie chcemy każdorazowo tracić czasu na dojazdy.

 

Systematyczna praca

 

Jednym z warunków pozytywnego zdania egzaminu z matematyki jest systematyczność. Tutaj zasada jest prosta - nie da się opanować niezbędnego materiału w kilka lub kilkanaście dni. Matematyka to niezwykle obszerna dziedzina nauki, która wymaga przede wszystkim regularności. Dlatego jeżeli masz egzamin za kilka miesięcy, to naukę rozpocznij już dziś - zwłaszcza jeżeli posiadasz jakieś braki, które wymagają nadrobienia. Dodatkowa korzyść jest taka, iż systematyczna nauka jest dużo prostsza, gdyż opanowywanie mniejszych partii materiału (ale regularnie) jest łatwiejsze i przyjemniejsze.

 

Regularne rozwiązywanie zadań

 

Nie od dziś wiadomo, iż praktyka czyni mistrza. Podobnie jest w przypadku egzaminu z matematyki. Już kilka miesięcy przed nim warto rozpocząć regularne rozwiązywanie zadań. Przykładowe zadania mogą pochodzić z podręczników, dodatkowych książek, Internetu czy arkuszy egzaminacyjnych z poprzednich lat.

 

 

Takich propozycji jest naprawdę dużo, więc każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. A regularność w tym zakresie na pewno przyniesie rezultaty.

 

Brak rutyny

 

Systematyczność i regularność to niewątpliwie podstawa skutecznej nauki do egzaminu z matematyki. Jednak oprócz tego niezbędna jest także różnorodność - i to w wielu wymiarach. W tym przypadku chodzi o różną ilość czasu przeznaczanego na naukę (jednego dnia może to być 60 minut, a drugiego - zaledwie 20), zróżnicowane zadania (zarówno pod względem zakresu tematycznego, jak i trudności) i różny sposób nauki (na przykład rozwiązywanie zadań, robienie testów egzaminacyjnych czy powtarzanie materiału ze znajomymi). W tym wszystkim chodzi o to, aby nie było nudno i monotonnie, gdyż grozi to zniechęceniem i zaprzestaniem nauki.

O czym jeszcze warto pamiętać podczas przygotowywania się do egzaminu. Oprócz nauki niezbędny jest odpoczynek, aktywność fizyczna, zdrowa dieta i relaks. To wszystko w połączeniu z nauką na pewno przyniesie pozytywny rezultat.

 

 


Zainteresował temat?

0

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

kas ~kas (Gość)13.01.2022 15:21

płacza o podwyżki ,a gdzie efekty pracy ,dlaczego musimy płacić dodatkowo z coś co powinni robić ,czyli uczyć dzieciaki ,płatne korki to już norma ,tylko czy tak musi być ,rozliczać nauczycieli za efekty pracy ,nie za samo bycie ,,,,,,,karta nauczyciela do likwidacji

23


Arek ~Arek (Gość)13.01.2022 09:18

Ilu z tych korepetytorów uczciwie rozlicza się z US z tytułu grubej kasy, jaką miesięcznie zgarnia za korepetycje? Czy nie jest to druga pensja nieopodatkowana?

38


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat