Advertisement

Egzamin ósmych klas już w budynku SP12

UM Piotrków Trybunalski Niedziela, 12 marca 202317
Sprawnie przebiega kompleksowy remont Szkoły Podstawowej nr 12. Budowlańcy aktualnie pracują zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

Ładuję galerię...

Termomodernizacja placówki ma bardzo szeroki zakres. - Zakończyliśmy prace inwentaryzacyjne i położyliśmy nową instalacje elektryczną. Obecnie wymieniana jest stolarka okienna w budynku. Trwają także pierwsze prace w klasach i piwnicach. Na zewnątrz szkoły przygotowujemy teren i rozkładamy rusztowania, aby rozpocząć ocieplanie ścian zewnętrznych, wymianę okien, remont elewacji i wymianę rynien i rur spustowych - informują przedstawiciele firmy DEFERO, wykonującej zadanie.

 

Zakres prac obejmuje zarówno część wewnętrzną, jak i zewnętrzną placówki. W ramach inwestycji zostanie wykonane m.in.: ocieplenie ścian zewnętrznych, wykonanie izolacji przeciwwodnej dachu oraz ścian piwnic poniżej poziomu terenu, wymianę stolarki okiennej i drzwi zewnętrznych, demontaż i odtworzenie schodów zewnętrznych wraz z murami oporowymi, remont elewacji, wymianę rynien i rur spustowych. Wykonane zostaną także remonty wszystkich pomieszczeń w budynku (wymiana instalacji elektrycznych, skrobanie ścian i sufitów, wykonanie gładzi na ścianach i sufitach, malowanie pomieszczeń, remont sanitariatów, wymiana przyborów sanitarnych w pomieszczeniach WC) oraz wymiana węzła cieplnego. 

 

Koniec prac zaplanowano na czerwiec, tak aby uczniowie kolejny rok szkolny rozpoczęli już w nowoczesnej placówce. Warto również podkreślić, że budynek w maju ma być już na tyle gotowy, aby móc w nim przeprowadzić egzamin końcowy dla ósmoklasistów.

 

Źródło: UM Piotrków


Zainteresował temat?

1

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (17)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_gość ~goœć_gość (Gość)13.03.2023 07:11

A co z 3 LO ?? Kiedy tam koniec praco i ile pieniędzy zaoszczędziło miasto na zmianie wykonawcy ??

31


MAZUR ~MAZUR (Gość)13.03.2023 10:24

Kolejna szkoła do remontu to chyba SP 3 na Wysokiej

20


Eryk ~Eryk (Gość)12.03.2023 18:44

A ja jako rodzic jestem wkurzony, że muszę każde dziecko wozić gdzie indziej. A mam troje dzieci.

58


 mariola ~ mariola (Gość)12.03.2023 23:31

a podobno miało być utworzonych więcej klas w liceach w tym roku bo dwa roczniki dzieci wyjdą z podstawówek . ciekawe czy tak będzie czy będzie powtórka z ubiegłego roku

10


Tea ~Tea (Gość)12.03.2023 21:59

Remont był nieunikniony bo szkoła była w fatalnym stanie. Ale jeśli chodzi o organizację planu i podejście nauczycieli to sądzę że 8 klasy na tym wiele straciły.

21


Kolega ~Kolega (Gość)12.03.2023 20:38

Urząd daje tekst
A urzędnicy komentują za rodziców
Piotrkow rozumie

40


Ojciec ~Ojciec (Gość)12.03.2023 18:33

Jako rodzic jestem zadowolony i wdzienczny że udało się to zrobić wmiare szypko.

36


Rodzic ~Rodzic (Gość)12.03.2023 19:11

My jako rodzice dzieci musimy zacisnac zeby i dac rade w tym okresie remontow.Zasada jest prosta , zeby bylo lepiej ladniej to musi byc ciezko i uciazliwie,Tak to juz jest

82


Rodzic ~Rodzic (Gość)12.03.2023 18:47

Czy pracę obejmują również odremontowanie sali gimnastycznej ? Uczniowie od nauczycieli otrzymują informacje że sala gimnastyczna nie będzie remontowana.

30


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat