Advertisement

O lekarstwach prosto z ula

ePiotrkow Poniedziałek, 30 stycznia 20233
„Zastosowanie i wykorzystanie w medycynie naturalnej produktów pozyskiwanych z ula” - taki był tytuł sobotniej konferencji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Edukacja dla Ustawicznego Rozwoju w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wolborzu.

Ładuję galerię...

Sam wybór miejsca na to wydarzenie też nie był przypadkowy. Przy placówce działa bowiem Inkubator Przetwórstwa Lokalnego Miodów i Produktów Pszczelich Ziemi Piotrkowskiej, z którego bezpłatnie mogą korzystać pszczelarze z całego regionu piotrkowskiego.

Gościem spotkania była Tatiana Czuchraj, znana ukraińska apiterapeutka i pszczelarka z trzydziestoletnią praktyką. Jest autorką broszury opisującej właściwości lecznicze nalewki z motylicy. Na konferencji pojawiło się aż 170 osób.

Gąsienice motylicy potrafią trawić wosk pszczeli i niszczyć plastry z czerwiem. Pszczelarze najczęściej starają się ją zwalczać i zabezpieczyć ule przed tym szkodnikiem. Tymczasem Tatiana Czuchraj przedstawiła sposoby, jak wykorzystać motylicę w celach leczniczych. Nalewka z tego owada nie należy do tak popularnych produktów jak pyłek kwiatowy czy mleczko pszczele, ale jest bardzo pomocna dla osób po zawale serca, udarach, wylewach i zapaleniu płuc. Ogranicza zakrzepy, żylaki, zmniejsza obrzęki żył, poprawia ogólny stan zdrowia - relacjonują uczestnicy spotkania. 

Konferencja odbyła się pod patronatem starostwa. Na wydarzeniu obecni byli przedstawiciele samorządu powiatowego na czele z przewodniczącym Rady Powiatu Bernardem Matyszewskim oraz wicestarostą Dariuszem Magaczem.

 


Zainteresował temat?

6

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

miodzik ~miodzik (Gość)30.01.2023 11:28

Może i zdrowa ta nalewka z owada, ale na pewno smaczniejsza i też lecznicza ta z pigwy, aronii albo wiśni.

40


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat