Gmina Czarnocin była jedyną gminą w powiecie piotrkowskim, która aż do tej pory nie miała swojego herbu, ale nareszcie się go doczekała.
Figura św. Antoniego usytuowana przy Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej przejdzie kompleksową renowację. Początkowo wartość inwestycji miała wynieść niespełna 300 tys. złotych. Po wstępnym rekonesansie wiadomo, że ta kwota wzrośnie. 1/3 kosztów ma pokryć dofinansowanie z programu „Łódzkie ratuje zabytki”, ale to może okazać się za mało.
W tym roku mija 35 lat od makabrycznych zbrodni, które popełnił "szatan z Piotrkowa". Mariusz Trynkiewicz zamordował czterech chłopców. Mieszkańcy, mimo upływu lat, nadal zastanawiają się jak to możliwe, że w ich rodzinnym mieście doszło do takiej tragedii. Lipiec 1988 roku, to jedna z najczarniejszych kart w historii współczesnego Piotrkowa.
Pierwszy wakacyjny teatrzyk dla dzieci już za nami. Pogoda i publiczność dopisały, a aktorzy dali z siebie dużo pozytywnej energii, udzielając jednocześnie pożytecznej lekcji na temat odnawialnych źródeł energii.
Kończą się prace remontowe w najstarszym piotrkowskim parku ks. J. Poniatowskiego. Od kilku miesięcy trwają tam prace związane z remontem skarp przy stawie.
Od 1 lipca rodzice i opiekunowie mogą wnioskować o świadczenie 300 plus z programu „Dobry Start”. W pierwszych dniach lipca w województwie łódzkim złożono już ponad 20 tys. wniosków na 28 tys. dzieci.
Polska Reprezentacja wróciła ze Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Berlinie. Jej częścią były dwie mieszkanki powiatu piotrkowskiego. Magdalena Gwarda oraz Klaudia Gwarda, które pochodzą z gminy Aleksandrów, reprezentowały nasz kraj jako partnerki piłki siatkowej zunifikowanej.
Jak aktualnie wygląda kwestia ofert pracy w powiecie piotrkowskim? Co z bezrobociem i na jakie wsparcie mogą liczyć osoby szukające zatrudnienia? - na te pytania odpowiedziała Dorota Cudzich, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Piotrkowie Trybunalskim.
Uczniowie VIII klas szkół podstawowych, którzy w maju przystąpili do obowiązkowego egzaminu ósmoklasisty, za rozwiązanie zadań z języka polskiego uzyskali średnio 66% punktów możliwych do otrzymania, a z matematyki – 53% – podała w poniedziałek Centralna Komisja Egzaminacyjna.
Aż 600 tys. zł trafi na konta 50 sołectw w powiecie piotrkowskim. To pieniądze z budżetu województwa łódzkiego w ramach programu "Sołectwo na plus". Najwięcej trafi do miejscowości w gminie Rozprza, niewiele mniej do gmin Sulejów i Wola Krzysztoporska.