Mateusz Fijołek, uczeń Szkoły Branżowej I Stopnia przy ZSP nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim został finalistą XLIX edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia" i stypendystą ministra ds. oświaty i wychowania za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2019/2020
Starania Urzędu Gminy, by uporządkować i zagospodarować centrum Czarnocina przyniosły wymierny efekt. Kilka dni temu w Łódzkim Urzędzie Marszałkowskim wójt Roman Miksa, skarbnik gminy Krystyna Lula i wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba podpisali umowę na dofinansowanie budowy Centrum Edukacji Ekologicznej EKOSFERA.
Sytuacja finansowa naszego miasta jest trudna, a prognozy na przyszłość niezbyt optymistyczne – mówi skarbnik Piotrkowa. Dostaliśmy „po kieszeni” i to dość boleśnie. Ubytek w dochodach miasta liczymy w milionach.
Zakończyły się zmagania Siatkarskiej Ligi Szóstek OSiR w Piotrkowie. Zwycięzcą turnieju finałowego rozegranego w hali Relax okazała się drużyna Kombajnu, a kolejne miejsca przypadły Mamrotowi Wilkowyje oraz Piotrkowskiej Akademii Sportu.
Po wyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości stało się to, na co czekali wszyscy frankowicze – jest realna szansa na zmianę warunków zaciągniętych kredytów. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że sądy krajowe nie mogą zamieniać przewidzianego w umowie kursu bankowego kursem średnim NBP. Potwierdził też możliwość uznania umów frankowych za nieważne, jak również pozwolił konsumentowi decydować o tym, czy unieważnienie umowy będzie dla niego korzystne. Od teraz kredytobiorca „frankowy” może domagać się w sądzie odfrankowienia kredytu lub unieważnienia zawartej umowy kredytowej.
Od 6 października przedsiębiorcy z województwa łódzkiego, których firmy ucierpiały w związku z epidemią koronawirusa, będą mogli składać wnioski o dofinansowanie prowadzenia bieżącej działalności. Po anulowaniu pierwszego konkursu na tzw. kapitał obrotowy wprowadzone zostały też nowe zasady udzielania dotacji. Przedstawili je we wtorek (29 września) marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber i dyrektor Centrum Obsługi Przedsiębiorcy Łukasz Stajuda.
W dniach 21-23 września br. uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Szydłowie przebywali w Zakopanem. Celem pobytu był udział w szkoleniu pn. „Zwiększenie dochodowości gospodarstw rolnych w kontekście wspólnych działań rolników”. Wyjazd został sfinansowany z kolejnego grantu pozyskanego przez szkołę.
Aż 107 starych, węglowych „kopciuchów” funkcjonujących na terenie gminy Wola Krzysztoporska wymienionych zostanie na nowe źródła ogrzewania za sprawą gminnego programu dofinansowania wymiany pieców. W tym roku gmina przeznaczyła na ten cel ponad pół miliona złotych, dokładając do 50% kosztów inwestycji (do 5 tys. zł dla każdego, kto zdecyduje się wymienić piec).
W naszych planach na przyszły rok zdecydowanie na pierwszy plan wysuwa się cyfryzacja, ale tradycja i nowoczesność efektywnie się uzupełniają. Bez silnego fundamentu tradycji i bez poczucia więzi nie jesteśmy w stanie iść do przodu i realizować tych wszystkich zadań, które stawia przed nami rzeczywistość - powiedział Rafał Matusiak, prezes Kasy Krajowej podczas XXVIII Konferencji SKOK, która odbyła się 18 września - po raz pierwszy całkowicie w systemie online.
Rozprza, Łęki Szlacheckie oraz Wola Krzysztoporska otrzymają łącznie 93 tys. zł na prace remontowe lub zakup sprzętu, który posłuży w utrzymaniu porządku na terenach, gdzie mieszkańcy dbają o swoją tężyznę fizyczną. Łącznie samorząd województwa łódzkiego przekaże milion złotych na pomoc we współtworzeniu 22 obiektów, na terenie których będzie można między innymi uprawiać sport.