Artykuły do tagu: wyjazd

Europejskie wyzwanie mażoretek - Perły Sulejów
Mażoretki Perły Sulejów wyruszyły na podbój Europy. Sulejowskie kadetki, czyli perełki w wieku 9-11 lat, będą reprezentować Polskę oraz gminę podczas Mistrzostw Europy federacji MWF, które odbędą się w czeskim Libercu. Tę wspaniałą przygodę rozpoczęły w środę (03.07.2024).
Ile kosztuje i ile czeka się na paszport w Piotrkowie Trybunalskim?
Jeżeli planujemy wakacyjny wyjazd do kraju spoza strefy Schengen, warto już dziś zarezerwować miejsce w kolejce urzędu paszportowego. Na dokument możemy poczekać nawet dwa miesiące. Coraz większe kolejki w punkcie paszportowym mogą znacznie wydłużyć czas oczekiwania na paszport. Sprawdziliśmy, ile kosztuje wyrobienie dokumentu w Piotrkowie.
Wielkie greckie praktyki zawodowe
Grupa 30 uczennic i uczniów z technikum w Szydłowie wyjechała na praktyki zawodowe do Grecji. Wyjazd ten jest konsekwencją realizacji projektu Programu ERASMUS + i finansowany jest w całości ze środków FERS. Pozyskana na ten cel kwota 73 490 euro (ok. 350 tys. złotych) oznacza, że młodzież uczy się i pracuje w przepięknych południowoeuropejskich okolicznościach przyrody całkowicie za darmo.
Wakacyjny wolontariat w Esslingen
Szukasz pomysłu na wakacje? Chcesz udoskonalić swój angielski i niemiecki? Weź udział w międzynarodowym workcampie KARAMEMPEL, który odbędzie się w dniach 28.07-10.08.2024 w mieście partnerskim Esslingen am Neckar (Niemcy).
O czym pamiętać podczas przygotowań do wakacji za granicą?
Podróże, szczególnie te zagraniczne to odskocznia od dnia codziennego oraz niezapomniane przeżycie. Zanim jednak wyruszysz w nieznane, warto szczegółowo zaplanować wycieczkę, aby być przygotowanym na każdą ewentualność i bez przykrych niespodzianek spędzić wolny czas. Oto co warto zrobić!
Chcesz kupić ubezpieczenie podróżne? Zapytaj swojego agenta o te 4 rzeczy
W czasie wyjazdu za granicę równie ważne jak piękny krajobraz jest zapewnienie sobie i bliskim pomocy w razie nagłego zachorowania, nieszczęśliwego wypadku, utraty bagażu czy wyrządzeniu szkody innym osobom. Ochronę we wskazanych sytuacjach zapewni ubezpieczenie na czas podróży. Eksperci ERGO Hestii radzą, o co zapytać agenta, by jak najlepiej dobrać ubezpieczenie.
Policjanci apelują: Zwolnijmy, abyśmy mogli dotrzeć do celu cali i zdrowi
Długi majowy weekend to czas wypoczynku, podczas którego wiele osób wybierze się w bliższą, bądź dalszą podróż, by spotkać się z bliskim. W tych dniach nad bezpieczeństwem podróżnych, na terenie całego województwa czuwać będzie zwiększona liczba policyjnych patroli. W tym roku policyjne działania „Majówka 2023 ” rozpoczną się w piątek 28 kwietnia i potrwają do czwartku 4 maja.
W minionym roku ponad 150 tys. wezwań
Ratownicy medyczni podsumowali miniony rok. Ambulanse Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi ponad 150 tys. razy wyjeżdżały nieść pomoc mieszkańcom województwa łódzkiego. Najczęściej pomocy potrzebowały kobiety oraz seniorzy.
Wyjazd autem za granicę - najważniejsze informacje
Każdy zagraniczny wyjazd jest nierzadko powodem do stresu dla kierowców. Wiąże się on w końcu z koniecznością poradzenia sobie z kompletnie nieznanymi przez nas drogami, czy też inną kulturą jazdy. Nie oznacza to jednak, że w rzeczywistości wyjazd samochodem za granicę jest tak trudny. Oto najważniejsze informacje, których znajomość znacznie go ułatwi.
Z misją u afrykańskich dzieci. Piotrkowianka przez niemal rok mieszkała w Zambii
Różne są motywy wyjazdów zagranicznych. Polacy, w tym także piotrkowianie najczęściej decydują się na nie, by po prostu odpocząć. Niekiedy jadą w celach zarobkowych. Zdecydowanie rzadziej zdarza się, że ktoś opuszcza rodzinne strony, by nieść pomoc najbardziej potrzebującym. I to tysiące kilometrów od domu. Tak było w przypadku piotrkowianki Małgorzaty Kuchty, która postanowiła jako wolontariuszka polecieć do Zambii, by wesprzeć jeden z tamtejszych domów dziecka.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat