Niektóre przejścia dla pieszych w Piotrkowie są bardzo słabo oświetlone - zgłaszali we wtorkowym magazynie magiel słuchacze Strefy FM. Ich zdaniem dochodzi przez to do niebezpiecznych sytuacji.
Od 31 grudnia od godziny 17.00 do 1 stycznia 2024 r. do godz. 5.00 ulica Słowackiego, na odcinku od placu Kościuszki do ul. Sienkiewicza będzie nieprzejezdna. To ze względu na organizowaną w tym miejscu miejską "Sylwestrową Potańcówkę".
Sześcioro piotrkowskich pedagogów odebrało w czwartek z rąk prezydenta Krzysztofa Chojniaka awanse na stopień nauczyciela mianowanego. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Stanu Cywilnego.
3784 kilometry do Santiago de Compostela - taki napis widniej na słupku, który możemy zobaczyć przed wejściem do Bazyliki Farnej. Przez Piotrków wiedzie bowiem słynny pielgrzymi szlak św. Jakuba , i choć kojarzymy go z zamierzchłą przeszłością, to okazuje się, że i dziś nie brakuje wiernych po nim wędrujących.
W Wigilię rano w PAP doszło do incydentu z udziałem posła PiS z naszego okręgu Antoniego Macierewicza i pracownika Agencji. Władze PAP-u i poseł oskarżają się wzajemnie o łamanie prawa.
Już po raz trzeci Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Abstynenckiej Pałacyk w Piotrkowie wraz z piotrkowskimi wolontariuszami zorganizowało Wigilię dla osób samotnych. Przez 12 godzin osoby potrzebujące wsparcia i bliskości mogły zjeść wigilijne potrawy oraz wspólnie kolędować z wolontariuszami i przedstawicielami stowarzyszenia.
Rok jubileuszowy dla ustanowienia praw miejskich Wolborza (750 lat) powoli dobiega końca. Na finał urzędnicy mają jednak pewną niespodziankę. Wydano bowiem kalendarz na rok 2024 z wolborskim zamkiem i ratuszem.
Oficjalnie zakończył się remont ul. Wojska Polskiego w Piotrkowie na odcinku od Al. Armii Krajowej do ul. Kostromskiej. Całość tej inwestycji kosztowała blisko 12 milionów złotych.
Czy to się komuś podoba czy nie, losy Polski są od wieków związane z narodem żydowskim. Podobnie jest w Piotrkowie, gdzie przez wieki społeczność żydowska stanowiła znaczący procent w ludności miasta. Dziś opowiemy o niezwykłej postaci, która łączy w sobie silną judaistyczną wiarę i miłość do swojej ojczyzny - do Polski.
W tym roku Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjne Szansa w Piotrkowie świętuje 30-lecie istnienia. Z tej okazji przedstawiciele placówki przygotowali specjalną uroczystość, która pokazała, jak przez ostatnie trzy dekady zmieniało się Centrum Szansa.