Piotrków. Męski Różaniec w pierwszą sobotę lutego

Czwartek, 30 stycznia 202545
1 lutego 2025 r., czyli zwyczajowo w pierwszą sobotę miesiąca, ulicami Piotrkowa Trybunalskiego przejdzie Męski Różaniec. Będzie to 71. edycja tego wydarzenia.
fot. archiwum epiotrkow.pl fot. archiwum epiotrkow.pl

Piotrkowska grupa Męskiego Różańca powoli domyka szósty rok działalności. Mężczyźni pochodzący z różnych części Piotrkowa Trybunalskiego, a także z okolicznych miast, po raz kolejny spotkają się na wspólnej modlitwie.

- Cieszymy się, że ruch Męskiego Różańca rozwija się i łączy w sobie mężczyzn, stając się wspólnotą ponad podziałami. Tak ważne dla nas braterstwo modlitwy oraz wspólne świadectwo, to bezcenny kapitał zainwestowany w przyszłość. Wiara to styl życia tu i teraz. Ale jej owoce procentują dla nas i dla dzieci, które nas naśladują. Zamiast podziałów, proponujemy wspólnotę, zamiast wrogości - życzliwość, zamiast obelg i hejtu, słowa modlitwy i wzajemne powierzenie się opiece Maryi, a przez nią panu Jezusowi. Ten właśnie styl życia - wynikający z wiary, nadziei i miłości, chcemy promować poprzez naszą obecność na ulicach miasta. To jeden z powodów, dla którego kontynuujemy naszą działalność już od sześciu lat – podkreśla Maciej Hubka, jeden z organizatorów.

Mężczyźni tradycyjnie spotkają się o godz. 10:00 pod kościołem Najświętszego Serca Jezusowego. Po odczytaniu fragmentu Pisma Świętego i modlitwie do św. Michała Archanioła, różańcowa kolumna przejdzie chodnikiem wzdłuż ulicy Juliusza Słowackiego, przez Rynek Trybunalski, do kościoła św. Jacka i św. Doroty. Tam o godz. 11:00 sprawowana będzie Msza Święta z nauką dla mężczyzn.

 


Organizatorzy w sposób szczególny zapraszają ojców z synami oraz dziadków z wnukami. 

 


Zainteresował temat?

5

7


Zobacz również

reklama

Komentarze (45)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

wierzący ~wierzący (Gość)30.01.2025 21:23

Ciebie Boga wysławiamy
Tobie Panu wieczna chwała
Ciebie Ojca niebios bramy
Ciebie wielbi ziemia cała
Tobie wszyscy Aniołowie
Tobie Moce i Niebiosy
Cheruby Serafinowie
Ślą wieczystej pieśni głosy
Święty Święty nad Świętymi
Bóg Zastępów Król łaskawy
Pełne niebo z kręgiem ziemi
Majestatu Twojej sławy
Apostołów Tobie rzesza
Chór Proroków pełen chwały
Tobie hołdy nieść pośpiesza
Męczenników orszak biały
Ciebie poprzez okrąg ziemi
Z głębi serca ile zdoła
Głosy ludów zgodzonymi
Wielbi święta pieśń Kościoła
Niezmierzonej Ojca chwały
Syna Słowo wiekuiste
Z Duchem wszechświat wielbi cały
Królem chwały Tyś o Chryste
Tyś Rodzica Syn z wiek wieka
By świat zbawić swoim zgonem
Przyoblókłszy się w człowieka
Nie wzgardziłeś Panny łonem
Tyś pokruszył śmierci wrota
Starł jej oścień w męki dobie
I rajskiego kraj żywota
Otworzyłeś wiernym sobie
Po prawicy siedzisz Boga
W chwale Ojca Syn Jedyny
Lecz gdy zagrzmi trąba sroga
Przyjdziesz sądzić ludzkie czyny
Prosim słudzy łask niegodni
Wspomóż obmyj grzech co plami
Gdyś odkupił nas od zbrodni
Drogiej swojej Krwi strugami
Ze Świętymi w blaskach mocy
Wiecznej chwały zlej nam zdroje
Zbaw o Panie lud sierocy
Błogosław dziedzictwo swoje
Rządź je broń po wszystkie lata
Prowadź w niebios błogie bramy
My w dzień każdy Władco świata
Imię Twoje wysławiamy
Po wiek wieków nie ustanie
Pieśń co sławi Twoje czyny
O w dniu onym racz nas Panie
Od wszelakiej ustrzec winy
Zjaw swą litość w życiu całym
Tym co żebrzą Twej opieki
W Tobie Panie zaufałem
Nie zawstydzę się na wieki. Amen.

29


z szacunkiem ~z szacunkiem (Gość)31.01.2025 16:35

Panie Macieju doceniam pańskie intencje, które świadczą, że jest Pan człowiekiem zgody, miłości, porozumienia i wzajemnej życzliwości. Z żalem jednak muszę stwierdzić, że to niestety utopia, co widać i słychać każdego dnia w naszym kraju, gdy tylko włączymy
telewizor czy radio. Dziś Polak Polakowi stał się wilkiem, do czego przyczynił się w dużym stopniu ten polityczny podział na prawdziwych Polaków i patriotów pierwszego sortu oraz zdrajców i zaprzańców ostatniego. Niestety, jest to bardzo bolesne, tym bardziej, że podział ten odbywa się często z odwołaniem do Boga i Kościoła, a święte miejsca, choćby takie jak Częstochowa, stają się
miejscem walki o władzę, a nie miejscem skupienia, ciszy i modlitwy. W tym aspekcie dziwić może bierność wielu kościelnych hierarchów, którzy nie reagują zdecydowanie na takie zachowania, które nie mają nic wspólnego z Kościołem Chrystusowym, opartym na Dekalogu a nie na polityce. Pan Panie Michale stara się zło zwyciężać dobrem i to jest bardzo piękna postawa, tylko proszę nazywać po imieniu to zło i to dobro, bez względu na to, kto czyni jedno i drugie, bo tylko wtedy będzie Pan, dla wielu wzorem i przykładem, a pańskie słowa i czyny będą jeszcze bardziej wiary godne.

31


Cuda wianki ~Cuda wianki (Gość)30.01.2025 23:13

10 NAJWIĘKSZYCH "OSIĄGNIĘĆ" KOŚCIOŁA PAPIESKIEGO
1. Prześladowanie tzw. pogan: od chwili, gdy za sprawą Konstantyna Krk stał się religią panującą, przez kolejne 15 wieków prześladował wszystkich bez wyjątku innowierców; w ten sposób eksterminował całe narody. Całkowita zagłada dotknęła m. in. Prusów i Jaćwingów.
2. Prześladowanie heretyków, tj. chrześcijan ewangelicznych, m. in. krwawe kaźnie zgotowane waldensom, katarom, protestantom, noc św. Bartłomieja w Paryżu, czyli słynna rzeź 3 tys. hugenotów z podjudzania papieża Grzegorza XIII.
3. Krucjaty, nie tylko przeciw muzułmanom (ok. 1 mln ofiar), bo nawet przeciw katolikom (krucjata aragońska), gdy chodziło o pieniądze i wpływy.
4. Święta Inkwizycja, czyli zbrodniczy system śledczo-sądowy; szacunki minimalne mówią o dziesiątkach tysięcy, a szacunki maksymalne o liczbie przekraczającej milion straceń.
5. Wojny religijne: dziesiątki milionów ofiar – np. podczas katolicko – protestanckiej wojny trzydziestoletniej (1618 – 1648) na wielu obszarach Europy wyginęło ponad 50 procent populacji.
6. Prześladowania Żydów: od czasów Konstantyna na mocy kolejnych edyktów papieskich byli eksterminowani, traktowani jak niewolnicy i podludzie, okradani z majątków, pozbawiani potomstwa. W ciągu 15 wieków – ok. 10 mln ofiar.
7. Eksterminacja Indian: po odkryciu Ameryki przez Krk jako istoty bez duszy, a więc nie ludzie. W wyniku planowego wyniszczenia całych narodów (aby zrobić miejsce dla białej rasy), chrześcijańscy konkwistadorzy i misjonarze wymordowali ponad 70 mln Indian. To największy holokaust w dziejach ludzkości.
8. Poparcie niewolnictwa: Kościół rzymski nie tylko popierał niewolnictwo, ale też czerpał zyski z niewolniczej pracy. Bulla papieża Mikołaja V (styczeń 1455 r.) stwierdza, że niewolnictwo jest rzeczą właściwą i miłą Bogu.
9. Wspieranie faszyzmu i dyktatur: wszelkie prawicowe dyktatury były miłe papiestwu; tym milsze, im dyktatura była silniejsza. Salazar, Franco, Hitler, Mussolini – wszyscy ci krwawi dyktatorzy mogli liczyć na względy Watykanu. Papież Jan Paweł II nie ukrywał swoich sympatii do ludobójcy z Chile – gen. Augusto Pinocheta.
10. Wykorzystywanie seksualne dzieci. W USA, gdzie wybuchła afera, co 20 ksiądz katolicki wykorzystywał seksualnie małych chłopców i dziewczynki. Przyjmuje się, że skala zjawiska molestowania seksualnego przez kler Krk dotyczy nawet 5 mln dzieci.

62


Bełchatowianin ~Bełchatowianin (Gość)31.01.2025 23:21

Pod pozorem wiary grupa podstarzałych facetów chce uprawiać politykę. Dobrze że im to miernie wychodzi bo liczba ich jest mała.

30


Cóż za "cudowny" ~Cóż za "cudowny" (Gość)30.01.2025 16:52

bełkot "Tak ważne dla nas braterstwo modlitwy oraz wspólne świadectwo, to bezcenny kapitał zainwestowany w przyszłość" Panie Hubka, "wiara, nadzieja, miłość"??? Ksiądz na spotkaniu z kandydatem na prezydenta namawiał/podżegał do pobicia szanowanego profesora. Polski "kk" to obłuda, pycha, buta, zakłamanie, dewiacje, pazerność i poczucie władzy oraz nietykalności...Niejaki jędraszewski z Krakowa jest wzorcowym przykładem.

142


wierzący ~wierzący (Gość)30.01.2025 21:24

Módlmy się aby do Polski wróciła NORMALNOŚĆ.

48


Piotrkowski hejt... ~Piotrkowski hejt... (Gość)30.01.2025 09:23

...zbiera ostatnio śmiertelne żniwo nawet wśród najmłodszych. Może zamiast obrzucać się fekaliami, warto się opamiętać i jak ci goście nawet pomodlić? Stop chamstwu.

124


Fakty i mity ~Fakty i mity (Gość)31.01.2025 10:56

Wszelkie przepychanki słowne nie mają tu żadnego sensu.
Jeśli ktoś wierzy, że powtarzając magiczne słowa albo przekazując oszczędności swojego życia na jakąś organizację zyska zbawienie (cokolwiek się pod tym słowem kryje), to żadna wiedza mu w tym nie przeszkodzi.
Przytaczanie faktów z historii kościoła jest więc jak przysłowiowe "rzucanie grochem o ścianę". Bo co w zamian się pojawia za wpis - słowa piosenki.
To są dwa różne światy - faktów i mitów.
Ale przecież ci ludzie są dorośli i mogą robić ze swoim czasem i swoimi pieniędzmi co chcą. Sumienie powinno gryźć tych, którzy ich wykorzystują w celu osiągnięcia własnych korzyści materialnych, politycznych czy po prostu satysfakcji z dominowania nad maluczkimi.

50


wierzący ~wierzący (Gość)30.01.2025 21:26

Kto walczy z Panem Bogiem już przegrał.

49


Ep ~Ep (Gość)31.01.2025 09:11

Ja będę szedł jutro w pierwszym rzędzie jak coś

03


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat