Budynek PCP czeka na pasażerów. W poniedziałek oficjalne otwarcie

Sobota, 10 lutego 202442
Po kilku miesiącach prac, zmodernizowany budynek po dawnym dworcu PKS w Piotrkowie, zostanie oficjalnie otwarty dla podróżnych. Tym samym dobiegł końca drugi etap budowy Powiatowego Centrum Przesiadkowego.

Ładuję galerię...

Budynek dawnego dworca PKS znów będzie mógł przyjmować pasażerów, którzy w komfortowych warunkach będą mogli oczekiwać na swoją podróż. Budynek przeszedł dużą metamorfozę.

 

W ramach prac budowlanych obiekt został poddany termomodernizacji, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową. Powstały nowe instalacje - takie jak kanalizacyjna, elektryczna, CO, teleinformatyczna, dzięki której podróżni będą mogli korzystać z nowoczesnego systemu informacji pasażerskiej. Z kolei na dachu budynku znajduje się użytkowy taras widokowy.

 

 

Oficjalne otwarcie odbędzie się w poniedziałek (12 lutego) o godzinie 12.00. Z okazji zakończenia ferii zimowych dla podróżnych przygotowano niespodzianki.

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

2


Komentarze (42)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Sulejowianka ~Sulejowianka (Gość)15.02.2024 20:05

Zbyt mała poczekalnią,mało krzesełek.
BRAK PORĘCZY przy schodach.
ZLE DZIAŁA elektroniczny rozkład jazdy.

01


Tereska ~Tereska (Gość)11.02.2024 13:20

Szacunek dla Pana Starosty, że kupił i praktycznie od nowa zbudował PCP. Jednak miasto i prezydent miasta powinien to zrobić albo w połowie kosztow się do tego dołożyć? Tak Pan prezydent ma obiekt który jest kojarzony jakby było inwestycja miasta. Nie wspomnę o szpitalu do którego się nie dołożył a zadłużenie ogromnd do spłaty. Że szpitala kto korsrsl ano w 80% mieszkańcy. Tutaj niestety Pan Srarosta ekonomia przegrywa z Panem prezydentem a szkoda bo widzę że martwi die Pan starosta o ludzi

94


bekazpowiatowych ~bekazpowiatowych (Gość)11.02.2024 10:52

Najpierw za bezcen oddali spółce Mobilis, potem za kupę kasy to odkupili, a niektorzy się cieszą jak małe dzieci.

65


Sławek ~Sławek (Gość)12.02.2024 14:09

Szkoda, że w dniu otwarcia wjazd do CP jest rozkopany i w połowie zamknięty. Tak jakby nie można było wszystkiego zrobić od razu. Brawa dla urzędasów od planowania.

20


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)11.02.2024 11:21

Skąd on wie, że kawa i herbata będą "pyszne", skoro nawet nie ma jeszcze mebli do strefy gastronomicznej i nie wiadomo co się ostatecznie zaparzy ?

60


gość_gosc ~gość_gosc (Gość)12.02.2024 12:33

Jedna rzecz mi się tu nie podoba jest zdecydowanie za mało zieleni a za dużo betonu, latem współczucia dla przesiadkowiczów, bo gorąco tam będzie niemiłosiernie, ta mizerna trawka i kilka krzaków nie dadzą wytchnienia

40


Sulejowianka ~Sulejowianka (Gość)10.02.2024 21:30

To jest skandal,żeby w XXI WIEKU,w centrum Polski,w Europie nie było w niedzielę połączenia do Sulejowa.Ten sam problem jest z połączeniami w powszedni dzień w godzinach wieczornych.Po co jest to Centrum Przesiadkowe, jak chcę przesiąść się w godzinach wieczornych z pociągu dalekobieżnego na autobus,którego nie ma?

91


Mireczek ~Mireczek (Gość)12.02.2024 08:52

Fajne to nowe centrum. Poczekalnia dla całych 10 osób ale za to jest dużo miejsca na kolejne Żabki. Inwestycja miała sens w latach 90, kiedy w tym mieście była praca, bo teraz na dobrą sprawę to nie ma po do tego miasta przyjeżdżać.

65


xn. ~xn. (Gość)12.02.2024 07:51

Centrum inaczej dworzec tylko tylko budynek. Bez wygodnej siatki połączeń chociażby z siedzibami gmin w dzień powszedni ale i w święta to też tylko budynek. Niestety przewoźnikowi prywatnemu "puszczanie" pojazdu bez pewności ,że musi to się opłaci jest zasadne. Transport lokalny bez wsparcia samorządu wojewódzkiego /powiat jest za słaby ekonomicznie / będzie zawsze kulał. A więc nowy Sejmik wojewódzki i współpraca z nowymi władzami samorządowymi może sprawić ,że ten dworzec /centrum / się sprawdzi...Wszak utrzymanie tego będzie kosztować.

40


termit ~termit (Gość)10.02.2024 22:57

Pytanie dla kogo to przepiękne centrum przesiadkowe wybudowano!? Kogo z podróżnych będzie stać na restaurację, kawiarnię!? Bo zmotoryzowani z miasta, i okolic będą omijali to miejsce szerokim łukiem, ze względu na płatną strefę parkowania!?

75


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat