Profilaktyka to działania zapobiegające wystąpieniu choroby albo opóźnienie jej postępu. Choroba rozpoznana we wczesnej fazie daje duże szanse na efektywne leczenie. Dlatego tak istotne jest korzystanie ze wszystkich udogodnień systemowych i wykonywanie refundowanych badań profilaktycznych, rehabilitacyjnych oraz szczepień, aby utrzymać lub przedłużyć swoją aktywność zawodową. Regularne korzystanie z badań profilaktycznych nie tylko pozwala na kontynuowanie zatrudnienia, ale może uratować nam życie.
Działania przeprowadzone przez policjantów ze Szczercowa i Bełchatowa doprowadziły do zatrzymania 26-letniego mieszkańca Częstochowy. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna jest sprawcą przestępstwa „na wnuczka”. Podejrzany usłyszał zarzut oszustwa, a sąd aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy.
Od dziś można już składać elektroniczne wnioski o świadczenie z programu „Rodzina 500 plus” na kolejny okres świadczeniowy, czyli od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2024 r. Jeżeli rodzic czy opiekun złoży prawidłowy wniosek w terminie między 1 lutego a 30 kwietnia, to zostanie zachowana ciągłość wypłaty świadczenia.
To właśnie tam swoją siedzibę ma piotrkowski sztab 4615. W galerii zgromadziło się wiele osób, które chętnie dorzucały swój przysłowiowy grosik do puszek.
Lodowata woda im nie straszna. Morsy opanowały "Słoneczko", aby zażyć kąpieli w słusznym celu.
Już w niedzielę odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Grać, i to w różnych miejscach, będziemy także w Piotrkowie. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, koncertów i prezentacji artystycznych, licytacji oraz aktywności na świeżym powietrzu. Granie z WOŚP rozpoczniemy od rana, a potrwa ono do późnych godzin wieczornych.
Dwa kompletnie zdemolowane auta stoją na parkingu przy ulicy Batorego w Piotrkowie. Ich stan definitywnie wskazuje na to, że nie nadają się one do użytku. Okazuje się jednak, że nie można ich tak łatwo odholować, aby nie blokowały miejsc na parkingu.
„Zbrojna agresja Rosji na Ukrainę spowodowała bardzo trudną sytuację na rynkach paliw, co przekłada się również na wyższe koszty wytwarzania energii elektrycznej i ciepła. Specyfika rynku ciepła, który w przeciwieństwie do rynku energii elektrycznej ma charakter lokalny, a dodatkowo zasady taryfowania wytwarzania ciepła są odmienne w przypadku ciepłowni i jednostek kogeneracji, powoduje, że odbiorcy w poszczególnych miastach w różnym stopniu, terminie i z inną częstotliwością odczuwają podwyżki cen ciepła. Wejście w życie ustawy ochroni odbiorców przed wysokimi kosztami ciepła, a jednocześnie pozwoli wytwórcom ciepła na jego produkcję w oparciu o zatwierdzoną przez prezesa URE taryfę” - komentuje ustawę wprowadzającą mechanizm ograniczenia podwyżek cen ciepła Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A. oraz prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych.
Dwanaście bezemisyjnych autobusów elektrycznych firmy Solaris będzie obsługiwać ruch pasażerski w Piotrkowie Trybunalskim. Aktualnie trwa produkcja siedmiu „elektryków", które mogą wyjechać na piotrkowskie ulice już w wakacje. Kolejnych pięć pojazdów ma być gotowa na pierwszy kwartał 2024 roku.
Sejm uchwalił w czwartek nowelizację ustawy wprowadzającą mechanizm ograniczenia wzrostu cen dla odbiorców ciepła do 40 proc. Teraz ustawa trafi do dalszych prac w Senacie.