Advertisement
artykuł sponsorowany

Zdrowy kręgosłup w FIORT CLINIC

Środa, 29 marca 2023
Fundusze Europejskie wspierają działania zmierzające do poprawy zdrowia i jakości życia mieszkańców województwa łódzkiego. Zdaniem wielu lekarzy palącym problemem XXI wieku, z którym musi mierzyć się współczesne społeczeństwo, są choroby przewlekłe. Często ograniczają aktywność człowieka, również tę zawodową. Mają duży wpływ na zdolność do wykonywania pracy zarobkowej, prowadzą do zmniejszenia wydajności i zwiększenia absencji chorobowej. Aby temu zapobiec, organizowane są bezpłatne programy zdrowotne dla mieszkańców województwa łódzkiego dofinansowane przez Fundusze Europejskie. Takie jak „Wstań po zdrowie – program rehabilitacji osób z chorobami grzbietu i kręgosłupa” dla mieszkańców powiatu piotrkowskiego lub Piotrkowa Trybunalskiego.
Zdrowy kręgosłup w FIORT CLINIC

Zdrowy kręgosłup

Ból kręgosłupa to często problem, z jakim zmaga się wiele osób, szczególnie prowadzących siedzący tryb życia. Stąd pomysł na program rehabilitacji leczniczej w zakresie chorób grzbietu i kręgosłupa, do których predysponuje lub nasila objawy siedzący charakter pracy. Program wspiera mieszkańców powiatu piotrkowskiego w wieku aktywności zawodowej, ze zdiagnozowanymi chorobami kręgosłupa i krążków międzykręgowych oraz zwyrodnieniami. Poza rehabilitacją ważną częścią świadczeń są warsztaty psychoedukacyjne. Projekt pod nazwą „Wstań po zdrowie – program rehabilitacji osób z chorobami grzbietu i kręgosłupa” realizowany jest przez FIORT CLINIC Spółka z o.o. z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim.

Dla kogo?

Program skierowany jest do mieszkańców powiatu piotrkowskiego i Piotrkowa Trybunalskiego głównie w wieku powyżej 50 lat, którzy posiadają zdiagnozowaną chorobę grzbietu i kręgosłupa, a stan ich zdrowia umożliwia rehabilitację w trybie ambulatoryjnym. Warunkiem wzięcia udziału w projekcie jest niekorzystanie w ciągu ostatnich sześciu miesięcy ze świadczeń rehabilitacji leczniczej dotyczących tych samych zabiegów i zleconych z powodu tego samego schorzenia finansowanych z innych środków publicznych.

Krok po kroku

Osoby zainteresowane udziałem w projekcje powinny przygotować odpowiednią dokumentację medyczną potwierdzającą diagnozę choroby kręgosłupa, która nie jest starsza niż rok. Mogą to być przykładowo wyniki badań – rezonans kręgosłupa, RTG kręgosłupa, odpisy dokumentów leczenia ambulatoryjnego lub karty informacyjne leczenia szpitalnego. Następnie trzeba umówić się na wstępną wizytę. Podczas szczegółowego wywiadu medycznego i badania ustalony zostanie program usprawnienia leczniczego. Warto pamiętać, że pierwszeństwo mają osoby powyżej 50 roku życia, które wykonują pracę siedzącą. Projekt obejmuje 10 lub 15 dni zabiegów rehabilitacyjnych – nie więcej niż 5 zabiegów dziennie, spotkania indywidualne z psychologiem i dietetykiem, wstępną i końcową konsultację fizjoterapeutyczną oraz dwie wizyty u lekarza specjalisty rehabilitacji.

Dzięki udziałowi w programie mieszkańcy powiatu piotrkowskiego oraz Piotrkowa Trybunalskiego mają szansę zmniejszyć swoje dolegliwości bólowe związane z chorobami kręgosłupa, poprawić swoją sprawność fizyczną, a co za tym idzie – samopoczucie. Dodatkowo, dzięki rozmowom z psychologiem i dietetykiem, można przekonać się do zdrowego trybu życia. Biuro projektu znajduje się w FIORT CLINIC w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Folwarcznej 38. By skorzystać z programu unijnego należy skontaktować się z kliniką pod nr tel. 697-777-412 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00 lub poprzez mail: kontakt@fiortclinic.pl. Dzięki środkom unijnym z programu regionalnego udało się uruchomić wiele projektów dotyczących rehabilitacji i leczenia różnych schorzeń i zaburzeń. Fundusze Europejskie wspierają ochronę zdrowia i życia mieszkańców województwa łódzkiego.

 

 


Zainteresował temat?

2

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat