Artykuły do tagu: Test

Ogromne kolejki w punkcie wymazów! Interweniujemy w NFZ!
Ogromne kolejki przed punktem wymazów Covid-19 przy dworcu PKS. Na badanie trzeba czekać nawet trzy godziny. - Stałem dwie godziny wczoraj i się nie doczekałem. Dziś w kolejce ustawiłem się od rana - mówił we wtorkowy poranek reporterce Strefy FM jeden z mieszkańców.
Piotrkowianie protestowali przeciwko lex TVN
Nawet ponad 200 osób uczestniczyło w proteście przeciwko lex TVN. Piotrkowianie wyrazili swój sprzeciw w Rynku Trybunalskim.
Kilkanaście samochodów policyjnych, zamknięta ulica i ogromne utrudnienia w okolicy al. 3 Maja - tak wyglądał środowy protest rolników w Piotrkowie. Pikieta miała związek z działaniami prokuratury i zatrzymaniami rolników w sprawie śledztwa dotyczącego wystawiania fałszywych świadectw zdrowia zwierząt.
600 złotych podwyżki domagają się pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, którzy we wtorek zorganizowali strajk ostrzegawczy. Dyrekcja Ośrodka oraz Urząd Miasta przerzucają się nawzajem odpowiedzialnością za brak podwyżek.
Hodowcy będą protestować
Oburzenie, nerwy i niedowierzanie towarzyszyły rolnikom podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, która odbyła się pod budynkiem piotrkowskiej prokuratury. Rolnicy nie zgadzają się z zarzutami w związku ze śledztwem w sprawie fałszowania świadectw zdrowia zwierząt i zapowiadają pikietę.
Opozycja wytknęła rządowi, że jest drogo
W sobotę (11.12) w Piotrkowie pojawiła się laweta z mobilnym banerem, na którym znalazł się napis "PiS = DROŻYZNA". Auto zatrzymało się na chwilę przy ul. Targowej, gdzie przedstawiciele piotrkowskiej Platformy Obywatelskiej zorganizowali briefing na temat bieżącego poziomu inflacji w kraju oraz niezadowolenia z rosnących cen towarów i usług.
Zbierają podpisy w sprawie obwodnicy
Mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego i okolic, których posesje położone są w śladzie wariantów przyszłej południowej obwodnicy miasta protestują przeciw jej powstaniu. W tym celu chcą zebrać podpisy, dzięki którym miałoby się udać wstrzymać prowadzone w tej sprawie działania.
Mówią nie i chcą zmian
Mieszkańcy terenów, na których wyznaczono trzy warianty przebiegu południowej obwodnicy Piotrkowa, jednoczą siły.
Piotrkowianie protestowali na Rynku Trybunalskim (zdjęcia)
Kolejny już raz Rynek Trybunalski stał się miejscem protestu piotrkowian. Tym razem sprzeciw dotyczył przepisów, które sprawiły, że w Pszczynie zmarła matka, której lekarze nie usunęli ciąży. Kobieta dostała wstrząsu septycznego po tym, jak w jej łonie umierało kilkumiesięczne dziecko. Lekarze nie przystąpili do udzielania jej pomocy, ale czekali na obumarcie płodu.
Protestowali przeciwko Kai Godek i w obronie osób LGBT
W Rynku Trybunalskim grupa kilkunastu piotrkowian protestowała przeciwko działaniom Kai Godek i pomysłom nowych przepisów autorstwa jej fundacji. Obywatelski projekt zakłada zmiany w Prawie o zgromadzeniach, które zdaniem manifestujących bardzo mocno uderzają w środowisko LGBT i odbierają ludziom wolności obywatelskie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat