O znaczeniu pszczół dla natury i właściwościach leczniczych miodu nie trzeba dziś nikogo przekonywać. Cieszyć może fakt, ż coraz więcej się o tym mówi i podejmuje różnorodne działania, aby hodowlę i ochronę pszczół spopularyzować. W naszym regionie coraz większego znaczenia nabiera ZS CKU w Sulejowie. Od kilku już lat szkoła kształci pszczelarzy na bezpłatnych kursach kwalifikacyjnych.
Będzie więcej pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Będą kursować m.in. przez Piotrków, Gorzkowice i Radomsko.
Na terenie gminy Aleksandrów to święto przypadające 12 lipca ma szczególny wymiar i upamiętnia krwawą pacyfikację wsi Zygmuntów dokonaną przez Niemców 28 listopada 1944 roku. Z okazji tego święta okolicznościową wiązankę kwiatów przy pomniku w Zygmuntowie złożyli: Dionizy Głowacki – sekretarz gminy Aleksandrów oraz Anna Piekarz - dyrektor Gminnego Centrum Kultury.
Samorząd Województwa Łódzkiego wznowił czwartą edycję Budżetu Obywatelskiego ŁÓDZKIE NA PLUS, która została wstrzymana z powodu pandemii koronawirusa. Pula przeznaczona na pomysły mieszkańców to 6 milionów złotych.
Samolot jest najbezpieczniejszym środkiem komunikacji zbiorowej. Bezpieczniejszym niż pociąg i autokar. Kabiny samolotów wyposażone są w filtry HEPA, a powietrze wymieniane co trzy minuty.
Chorych na koronawirusa w Polsce jest coraz mniej, a dane coraz lepsze – zauważył w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski podczas konferencji prasowej. Podziękował również personelowi medycznemu, mediom i swoim współpracownikom.
W historii Polski od roku 1922 było 16 prezydentów, jako 17 można doliczyć Bolesława Wieniawę-Długoszowskiego, który pełnił obowiązki przez zaledwie 5 dni, jako pierwszy Prezydent RP na uchodźstwie. W wyniku różnych tragicznych zdarzeń urząd ten tymczasowo sprawowały 4 inne osoby. Mieliśmy trzech prezydentów II RP, prezydenta PRL, kilku pełniących obowiązki na emigracji oraz sześciu nam współczesnych, po roku 1989. Przyjrzyjmy się bliżej historii tego urzędu w Polsce oraz temu kto nosił zaszczytne miano „pierwszego obywatela”.
Oskar Jamorski, bilardzista UKS Snikers Rękoraj zdobył 4 medale na niedawno rozegranych Mistrzostwach Polski w kategorii junior starszy. Młody zawodnik wywalczył 3 złote krążki oraz 1 brązowy.
Po przerwie w działalności spowodowanej pandemią Muzeum Marcepanów ponownie otwarte dla odwiedzających. Piotrkowskie Bractwo Akademickie wykorzystało czas epidemii na przeprowadzkę i zamieniło dotychczasową skromną siedzibę przy ul. Grodzkiej na pomieszczenia po dawnej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Sieradzkiej 2. Muzeum w okresie letnim będzie czynne przez 3 dni w tygodniu i zaprasza wszystkich chętnych na warsztaty marcepanowe.
W niedzielę o 16:00 na Cmentarzu Parafialnym w Wolborzu odbędą się Powiatowe Obchody Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Na uroczystość zapraszają Starosta Piotrkowski Piotr Wojtysiak i Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros.