Mieszkańcy Piotrkowa zwracają uwagę na niedbale parkowane elektryczne hulajnogi. Pojazdy, które można wypożyczać, pozostawiane są na środku chodników, a niekiedy nawet tuż przy przejściach dla pieszych. Są przepisy, które regulują parkowanie elektrycznych hulajnóg, jednak z ich przestrzeganiem bywa różnie.
Publiczna toaleta na placu Niepodległości w Piotrkowie nie działa. Mieszkaniec, mimo uiszczonej opłaty, nie mógł skorzystać z miejskiego szaletu. Usterka szybko została jednak naprawiona przez pracowników ZDiUM.
Mieszkańcy ulicy Moryca w Piotrkowie walczą o kompleksową przebudowę drogi. Wzmożony ruch samochodów ciężarowych, tegoroczna zima oraz brak odwodnienia przyczyniły się do katastrofalnego stanu nawierzchni jezdni. Prowadzone są doraźne naprawy, które mają tymczasowo poprawić i utrzymać przejezdność. W środę z mieszkańcami spotkał się Karol Szokalski, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.
- Stan dróg na ulicach Gęsiej, Wiatracznej i Brzeźnickiej w Piotrkowie woła o pomstę do nieba - skarżą się mieszkańcy. W tych miejscach aż roi się od dziur. - Niekiedy musimy nawet pływać - dodają. Wynika to z problemów z odwodnieniem.
Z 50 na 150 złotych zostanie zwiększona stawka mandatu za brak opłaty za postój w Strefie Płatnego Parkowania w Piotrkowie, z kolei miesięczny abonament dla posiadaczy Piotrkowskiej Karty Mieszkańca zapłacą 85 złotych. Decyzję w tej sprawie podejmą miejscy radni.
Oblewanie olejem silnikowym, tłuczenie szyb kilka razy w miesiącu, rysowanie ostrymi przedmiotami czy malowanie farbami i sprayem - to tylko niektóre „wyczyny" wandali niszczących wiaty przystankowe w Piotrkowie.
Zima zadomowiła się na dobre i taka aura będzie nam towarzyszyć co najmniej kilka, a nawet kilkanaście dni. Jak co roku chciałoby się zacytować klasyka, że „zima znowu zaskoczyła drogowców”. Mieszkańcy narzekają, że ulice są nie odśnieżone, a służby miejskie zapewniają, że pracują pełną parą. W nocy z niedzieli na poniedziałek zima mocno zaatakowała.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił program „Zielony transport publiczny”. Pieniądze z niego na zakup elektrycznych autobusów chce pozyskać piotrkowski magistrat.
Nielogiczne zmiany tras, mniej kursów i bezsensowne godziny objazdów – tak część piotrkowian ocenia wprowadzony z końcem sierpnia nowy rozkład jazdy kursowania autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Piotrkowie. Mieszkańcy apelują o szybkie wprowadzenie korekt, bo w wielu przypadkach nowy rozkład znacznie komplikuje im życie. Urzędnicy zbierają uwagi i zapowiadają ulepszenia.
Kilkadziesiąt uwag do nowego rozkładu jazdy MZK w Piotrkowie zgłosili w środę słuchacze Magazynu Magiel w Radiu Strefa FM. Dyrektor ZDIUM zapowiedział, że weźmie je pod uwagę.