Artykuły do tagu: ZDIUM

Karol Szokalski wybrany na dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych
Obecny szef Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie Trybunalskim Karol Szokalski został wybrany na dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych. W uzasadnieniu tej decyzji czytamy m.in., że posiada on wieloletnie doświadczenie zawodowe, które usprawni realizację zadań.
Ulica Jedności Narodowej idzie do remontu
W Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta wyłoniono firmę, która zrealizuje przebudowę ul. Jedności Narodowej oraz przylegający fragment ul. Belzackiej w Piotrkowie Trybunalskim. Prace rozpoczną się niebawem, a ich zakończenie planowane jest na wrzesień tego roku.
Niewidoczne progi zwalniające w Piotrkowie [Aktualizacja]
Na ul. Krakowskie Przedmieście przy Szkole Podstawowej nr 16 w Piotrkowie dla poprawy bezpieczeństwa dzieci zamontowano progi zwalniające z kostki betonowej. Przeszkoda była na tyle wysoka, że zmuszała kierowców niemal do zatrzymania się w obawie o uszkodzenie pojazdu. Aby upłynnić ruch ZDiUM zastosował asfaltowe nadlewki, jednak od czasu modernizacji nie wykonano oznakowania poziomego, przez co progi są słabo widoczne dla kierowców.
Nowy chodnik na Próchnika
Trwa modernizacja chodników położonych wzdłuż ulicy Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim. Prace obejmują kompleksową wymianę starych płyt chodnikowych na kostkę betonową. Roboty obejmują odcinek od ul. Narutowicza do ul. Piastowskiej.
Remont chodnika na Próchnika
Rozpoczął się remont chodników wzdłuż ulicy Próchnika. Starą nawierzchnię zastąpi nowa kostka betonowa. Prace obejmą odcinek od ul. Narutowicza do ul. Piastowskiej.
Kolejne ulice Piotrkowa zyskują nową jakość
Wraz z polepszeniem się warunków atmosferycznych na ulice miasta wyruszyli drogowcy, aby zająć się zarówno naprawą pozimowych ubytków, jak i realizacją wcześniej zaplanowanych modernizacji dróg.
Dzięki uczniom skwer będzie jeszcze bardziej zielony
Uczniowie z Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 6 im. Królowej Jadwigi w Piotrkowie Trybunalskim wraz z pracownikami Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta wzięli udział w akcji sadzenia zieleni. Gdzie "zielone płuca" Piotrkowa się rozrosły?
Jaworowa zupełnie jak nowa
Zakończyła się kolejna inwestycja drogowa w Piotrkowie Trybunalskim. Tym razem nowe oblicze zyskała ul. Jaworowa. Prace obejmowały wymianę nawierzchni jezdni na odcinku od ul. Kostromskiej do Cisowej.
Puste przebiegi piotrkowskich autobusów?
Część mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego jest niezadowolonych z tego, że nie mogą dojechać autobusem linii nr 5 do Bujen. Problem jest związany z remontem jednej z ulic miasta.
Będą nowe parkometry w Piotrkowie. Jakie zmiany czekają kierowców?
Na piotrkowskich ulicach pojawią się nowe parkometry. To efekt niedawno rozstrzygniętego przetargu dotyczącego wyboru operatora Strefy Płatnego Parkowania, którym nadal będzie firma City Parking Group S.A.z Grudziądza.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat