To już koniec pełnego wyzwań, męczącego, pandemicznego roku szkolnego. Dzieci cieszą się z wakacji, a nauczyciele mają nadzieję, że od września nauka będzie wyłącznie w trybie stacjonarnym.
Uczniowie piotrkowskich szkół, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce otrzymali list gratulacyjny oraz nagrodę książkową od prezydenta Krzysztofa Chojniaka.
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach przyjął w swoje szeregi przyszłych specjalistów. Uczniowie klas pierwszych - z opóźnieniem spowodowanym przez pandemię COVID-19 - złożyli uroczyste ślubowanie. Podopieczni placówki kształcą się, by za kilka lat zostać między innymi zawodowymi policjantami, weterynarzami czy leśnikami.
Stowarzyszenie na Rzecz Szkoły w Proszeniu nawiązało współpracę z partnerami zagranicznymi w ramach projektu Empowering parents and families for active social inclusion and resilience” (Wsparcie rodziców i rodzin w celu integracji społecznej i pokonywaniu trudności).
Serdecznie zapraszamy 16 czerwca na Dni Otwarte do ZSCKU w Wolborzu. Wśród zaplanowanych atrakcji jest m.in. prezentacja oferty kształcenia, zajęcia i pokazy w ramach funkcjonowania THK, zajęcia otwarte w nowoczesnej ekopracowni, warsztaty hotelarstwa, kreatywne zajęcia w szkolnej bibliotece, atrakcje przygotowane przez wychowawców internatu.
W poniedziałek do nauki stacjonarnej w szkołach wracają uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych, którzy od końca października uczyli się zdalnie, a przez ostatnie dwa tygodnie w trybie hybrydowym, gdzie połowa uczniów uczy się stacjonarnie, a połowa zdalnie.
We wtorek (25 maja) wystartowały egzaminy ostatnich klas szkoły podstawowej. Na rozgrzewkę – język polski. Nasz reporter odwiedził dwie piotrkowskie szkoły.
Dla ponad 360 tys. uczniów VIII klas szkół podstawowych z 12,7 tys. szkół w kraju we wtorek pisemnym egzaminem z języka polskiego rozpocznie się trzydniowy egzamin ósmoklasisty. Przeprowadzany będzie w reżimie sanitarnym.
Budynek, w którym mieści się dziś Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego imienia Andrzeja Frycza Modrzewskiego, powstał w XVIII wieku. Stanowił siedzibę biskupów kujawskich. Jednak pałac stał w Wolborzu wiele lat przed tym, zanim powstała w nim biskupia rezydencja.
Ponad 177 tys. maseczek trafiło do placówek oświatowych przed powrotem uczniów do szkół. Środki ochrony indywidualnej trafiły do 20 szkół publicznych, 41 placówek niepublicznych oraz szkoły muzycznej.