Tragedia na drodze krajowej numer 42 w Radomsku. Około godziny 5.30 doszło tam do wypadku, w którym zginął 55-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu pajęczańskiego. Jadąc Fiatem Ducato uderzył w ciągnik siodłowy.
Zapaśnicy LUKS "Athletic" Wola Krzysztoporska zostali doceniony przez władze województwa i klub otrzyma dofinansowanie na szkolenie młodzieży w wysokości 20 tys złotych. Umowę w tej sprawie podpisały władze LUKS-u oraz wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba.
Zakończyły się prace przy utwardzeniu terenu przed Domem Ludowym w Kacprowie. Domknięto także ogrodzenie obiektu.
21 mln złotych otrzymają samorządy z powiatu piotrkowskiego w ramach rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych (FIL). 500 tysięcy trafi także do Piotrkowa. O wsparciu dla samorządów poinformował nas wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra.
Drogowcy budujący w naszym regionie autostradę A1 sukcesywnie oddają do użytku kolejne fragmenty nowej trasy i wprowadzają rozwiązania, które mimo trwających prac, mają stworzyć kierowcom możliwe jak najlepsze warunki. Zmotoryzowani jednak zapominają, że odcinek, który pokonują, to nadal plac budowy i „depczą gaz do dechy”. Nie brakuje tych, którzy wykazują się iście ułańską fantazją, pędząc tamtędy ponad 200 km/h, przy wprowadzonym ograniczeniu prędkości do 70 km/h.
Ludzie od wieków mieli potrzebę głoszenia innym swoich idei i przesłań na różnorodne sposoby. Jednym z rozwiązań, które są z nami od wielu wieków i spełniają taką rolę, są różnego rodzaju flagi. Widząc określone kolory, ułożone w odpowiedni sposób, mogliśmy szybko i dokładnie określić, z kim mamy do czynienia. Flagi z czasem zaczęły przybierać różne formy oraz kształty. Także ich przesłanie uległo rozszerzeniu - obecnie nie są to jedynie flagi narodowe, ale często mają one charakter reklamowy. Jedno się nie zmieniło, aby były dobrze widoczne muszą być wciągnięte na maszt.
Każdy kto szuka świątecznych inspiracji może już odwiedzać kiosk przy placu Jagiełły w Wolborzu. Znajdziemy tam m.in. ozdoby na święta czy figurki, dzięki którym mieszkanie nabierze bożonarodzeniowego blasku.
Rynek fotowoltaiki w Polsce rozwija się zadziwiająco szybko. Z pewnością jest to dobry sposób, by zainwestować swoje oszczędności. Rozwój tej branży jest też motywowany programami rządowymi, które jeszcze bardziej zwiększają opłacalność takich rozwiązań. W końcu energia słoneczna jest bardzo ekologicznym sposobem zasilania domowych urządzeń.
W centralnym punkcie Rynku Trybunalskiego od niedzieli stanie i rozbłyśnie tradycyjna choinka świąteczna. Wraz z nią zaświecą pierwsze dekoracje umiejscowione na terenie Starego Miasta. W kolejnych dniach będą ozdabiane następne ulice, a Urząd Miasta zapowiada, że ozdób będzie więcej niż w ubiegłych latach.
Powstanie elektrowni atomowej w Bełchatowie zapowiedział na Twitterze poseł z naszego okręgu Antoni Macierewicz. Marszałek senior twierdzi we wpisie, że stanie się to dzięki uchwalonemu niedawno zaktualizowanemu rządowemu Programowi Polskiej Energetyki Jądrowej. Czy tak rzeczywiście będzie?