Artykuły do tagu: gminy

Skolim rozgrzał publiczność. Święto Gminy Grabica za nami [fotorelacja]
Koncert zespołu Szpilki oraz Skolim jako gwiazda wieczoru - to najważniejsze punkty programu tegorocznego Święta Gminy Grabica. Koncerty przyciągnęły liczną publiczność.
Rozbudowa oczyszczalni ścieków rozpoczęta
Rozpoczyna się realizacja jednej z największych inwestycji w gminie Wola Krzysztoporska – rozbudowa oczyszczalni ścieków, która kosztować będzie niemal 18 mln zł. 9 maja 2024 r. podpisana została umowa z wykonawcą – firmą IBG Instalbud. Inwestycja dofinansowana została ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych kwotą 4,9 mln zł.
I Sesja nowej Rady Gminy Grabica za nami
Pierwsze posiedzenie nowej Rady Gminy Grabica zainaugurował radny senior – Józef Pirek. Następnie w obecności sołtysów i zaproszonych gości, Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej – Maria Dobrowolska, wręczyła zaświadczenia o wyborze na nową kadencję samorządu radnym i wójtowi.
Wójt i nowa rada złożyli ślubowanie
Radni wraz z wójtem Moszczenicy Dariuszem Magaczem złożyli dziś (7.05.2024r.) ślubowanie. Wielu radnych rozpoczyna pracę w samorządzie po raz pierwszy. Nową przewodniczącą Rady Gminy została Iwona Jarosińska.
Ostatnia sesja i podsumowanie kadencji za nami
Za nami ostatnia sesja Rady Gminy Grabica w tej kadencji. W obszernym porządku obrad nie zabrakło miejsca na podsumowanie działalności organów gminy oraz wzajemnych podziękowań za rzetelną i pełną zaangażowania pracę, dzięki której możliwe było zrealizowanie założonych przedsięwzięć na rzecz poprawy życia mieszkańców.
Kto będzie rządził? Oto kandydaci na burmistrzów i wójtów
W gminach powiatu piotrkowskiego - podobnie jak w samym Piotrkowie Trybunalskim - wszyscy przygotowują się do wyborów samorządowych. W mieście mamy pięcioro kandydatów na prezydenta. To: Krzysztof Chojniak, Agnieszka Chojnacka, Łukasz Janik, Marlena Wężyk-Głowacka, Juliusz Wiernicki. Ciekawie jest też w regionie. Najwięcej chętnych na objęcie stanowiska wójta mamy w Moszczenicy, gdzie wystartuje pięć osób. Na drugim biegunie jest zaś Grabica. Tutaj zarejestrował się tylko jeden kandydat, czyli obecny wójt Krzysztof Kuliński.
Komitety zarejestrowane. Kto chce walczyć o głosy wyborców?
Lista komitetów wyborczych zgłoszonych Komisarzowi Wyborczemu w Piotrkowie Trybunalskim - w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi - jest już zamknięta. Czas przyjmowania zawiadomień upłynął w poniedziałek (12.02.2024). Sprawdziliśmy kto chce powalczyć o władzę w naszym regionie.
Wyróżnienia trafią do zasłużonych. Wola Krzysztoporska zaprasza na noworoczny koncert
Już w najbliższą niedzielę w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Woli Krzysztoporskiej odbędzie się Koncert Noworoczny. Oprócz niezwykłego muzycznego repertuaru poznamy także „Zasłużonych dla Gminy Wola Krzysztoporska 2023”.
Serwis Samorządowy PAP po raz trzeci ogłosił wyniki rankingu „Gmina Dobra do Życia”
Według rankingu „Gmina Dobra do Życia” 2023 najlepiej żyje się w Warszawie, Osielsku, Stalowej Woli, Gogolinie i Kleszczowie. Każda z tych gmin osiągnęła najwyższy wskaźnik jakości życia w swojej kategorii.
Uczniowie wzięli udział w sesji Rady Gminy
Uczniowie najstarszej klasy ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Szydłowie, na czele z dyrektorem Jarosławem Baranem, uczestniczyli w XLV Sesji Rady Gminy Grabica.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat