Artykuły do tagu: Fotowoltaika

Fotowoltaika dla firm - dobra opcja na spadek rachunków za prąd
Korzystanie z odnawialnych źródeł energii staje się powszechne i coraz bardziej popularne. Instalacje fotowoltaiczne zaczynają wieść prym wśród urządzeń, które wspierają firmy i obniżają rachunki za prąd. Jak jednak konkretnie wygląda opłacalność instalacji fotowoltaicznej i czy montaż paneli fotowoltaicznych jest rzeczywiście opłacalny dla przedsiębiorstwa? Sprawdźmy to wspólnie.
Fotowoltaika dla firm - dobra opcja na spadek rachunków za prąd
Korzystanie z odnawialnych źródeł energii staje się powszechne i coraz bardziej popularne. Instalacje fotowoltaiczne zaczynają wieść prym wśród urządzeń, które wspierają firmy i obniżają rachunki za prąd. Jak jednak konkretnie wygląda opłacalność instalacji fotowoltaicznej i czy montaż paneli fotowoltaicznych jest rzeczywiście opłacalny dla przedsiębiorstwa? Sprawdźmy to wspólnie.
Jak działa rozliczanie energii z  Fotowoltaiką od Orange Energia?
Standardowy, opisany w ustawie OZE, model rozliczania energii z fotowoltaiki, czyli tak zwany net-billing, często może nie być korzystny dla właściciela domowej instalacji PV. Na rynku są jednak dostępne również inne możliwości – takie jak choćby oferta Orange Energia Net-billing 1:1. Sprawdź, jak działa to rozwiązanie i dlaczego warto postawić na Fotowoltaikę od Orange Energia.
OZE Piotrków Trybunalski – na co mogą liczyc mieszkańcy?
OZE to odnawialne źródła ciepła. Temat ten od kilku lat jest na ustach wszystkich, wiąże się z zarówno z ochroną środowiska naturalnego, jak i oszczędnościami za prąd oraz ogrzewanie. W związku z szybko zachodzącymi zmianami klimatycznymi konieczne stało się wdrożenie nowej polityki energetycznej i czerpanie energii ze źródeł odnawialnych. Zarówno firmy, jak i osoby powinny wdrożyć nowoczesne rozwiązania, które nie będą miały negatywnego wpływu na środowisko. Dużym ułatwieniem są dotacje, dzięki którym możliwe jest przejście na ekologiczne źródła energii, bez ponoszenia dużych kosztów.
Stawiają na fotowoltaikę
Gmina Aleksandrów chce być coraz bardziej proekologiczna. Dlatego cały czas inwestuje w odnawialne źródła energii. Ostatnim działaniem w tym kierunku jest realizacja projektu: "Czysta Energia w gminie Aleksandrów dzięki instalacji Odnawialnych Źródeł Energii". Urzędnicy pozyskali na niego dofinansowanie m.in. z Urzędu Marszałkowskiego.
Przetarg na fotowoltaikę i pompy ciepła
Urząd Miasta w Piotrkowie ogłosił przetarg na budowę instalacji OZE u mieszkańców. Piotrkowianie, objęci programem, otrzymają dofinansowanie do 85% kosztów kwalifikowanych montażu paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła, kolektorów słonecznych czy kotłów na biomasę.
Czy warto samemu produkować energię z Orange Energia
W dobie rosnących cen energii elektrycznej oraz świadomości ekologicznej coraz więcej osób decyduje się na odnawialne źródła energii. Jednym z popularnych rozwiązań są panele fotowoltaiczne, które pozwalają na samodzielną produkcję energii przy wykorzystaniu energii słonecznej. W tym artykule przyjrzymy się propozycji Fotowoltaika od Orange Energia i zastanowimy się nad tym czy warto produkować własny zielony prąd.
Słońce da oszczędności w Gorzkowicach
Gorzkowice stawiają na odnawialne źródła energii. Urzędnicy pozyskali pieniądze na instalacje paneli fotowoltaicznych na trzech gminnych budynkach.
JB Energia - fotowoltaika Piotrków Trybunalski
Gdy ceny prądu gwałtownie rosną, w świetle współczesnych kryzysów na rynku energii niezwykle funkcjonalnym, ekologicznym, a przede wszystkim ekonomicznym rozwiązaniem okazuje się instalacja paneli fotowoltaicznych. Jak działają panele słoneczne? Instalacje fotowoltaiczne przekształcają energię promieniowania słonecznego w energię elektryczną pod postacią prądu stałego. Ta następnie zostaje przekształcona w prąd przemienny, jaki znajduje się w gniazdkach elektrycznych. Dziś jak nigdy dotąd warto zainwestować w fotowoltaikę, rozwiązanie najbardziej ekologiczne, generujące w naszych budżetach spore oszczędności poprzez obniżenie ceny rachunków, zupełnie pokrywające zapotrzebowanie na energię mniejszego czy większego gospodarstwa domowego. JB Energia Fotowoltaika Piotrków Trybunalski to doświadczona firma z branży OZE, projektująca panele fotowoltaiczne dla domu, przemysłu czy rolnictwa.
Miliony dla Sulejowa posłużą środowisku
Prawie 200 mieszkańców gminy Sulejów otrzyma dofinansowanie na instalacje fotowoltaiczne lub/oraz wymianę pieca. Gminie Sulejów – jako jedynej w powiecie piotrkowskim - przyznano na ten cel niemal 2,4 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Spośród ponad 80 wniosków do dofinansowania wybrano 26.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat