Nowe możliwości, nowy start. Fundusze europejskie zmieniają Łódzkie. Unijne wsparcie trafi do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i ubóstwem, w tym do osób z niepełnosprawnością i korzystających z pomocy społecznej. 49 mln zł przeznaczone zostanie m.in. na poradnictwo specjalistyczne, szkolenia, staże oraz zajęcia, które uczą, jak uwierzyć w siebie i odzyskać kontrolę nad swoim życiem.
Do wzięcia duże pieniądze na transport i kształcenie zawodowe. Innowatorzy chwalili się swoimi pomysłami na dobry biznes. W naszych szpitalach pacjenci odzyskują słuch po latach, a w ms2 - artyści nagrodę im. Kobro.
Nowe, niskoemisyjne pojazdy, samochody ratowniczo-gaśnicze, turystyczna i zielona infrastruktura — to wszystko jest już w zasięgu ręki samorządowców z Łódzkiego. Znaczące, unijne wsparcie finansowe otrzyma 25 miast i gmin z południowo-wschodniej części regionu.
Potencjał turystyczny Łódzkiego zdecydowanie wzrośnie dzięki pieniądzom z funduszy europejskich; wiadomo też, że duże wsparcie trafi do Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Tomaszów Mazowiecki – Opoczno. Poprawiły się warunki w szpitalach w Zgierzu i Bełchatowie oraz sytuacja na drogach.
W piątek (25.10) odbyła się konferncja prasowa z udziałem marszałka województwa łódzkiego Joanny Skrzydlewskiej, prezydenta miasta Juliusza Wiernickiego, dyrektora IV liceum ogólnokształcąco Konrada Sikory oraz dyrektorki szkoły podstawowej nr 8 Moniki Merk. Podczas konferencji przyznano ponad 771 tysięcy w projekcie "Cyfrowe LO" oraz ponad 769 tysięcy w projekcie "Cyfrowa Ósemka".
Pracownie aplikacji mobilnych i central telekomunikacyjnych wyposażone w nowy sprzęt, uczniowie na kursach programowania czy zajęciach laboratoryjnych z zakresu budowy silników hybrydowych. Marszałek Joanna Skrzydlewska i wicemarszałek Piotr Wojtysiak podpisali umowy z samorządami prowadzącymi szkoły zawodowe o wartości 23,5 mln zł. Pieniądze pochodzą z funduszy unijnych.
To już XI edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Szczególna, bo dokładnie 20 lat temu nasz kraj wstąpił do Unii Europejskiej. DOFE to coroczne wydarzenie poświęcone beneficjentom Funduszy Europejskich. Akcja koordynowana jest przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, a Województwo Łódzkie oczywiście bierze w niej udział. W tym roku organizujemy dwie imprezy masowe. W piątek świętowaliśmy w Parku Solidarności w Radomsku, gdzie dla mieszkańców Łódzkiego zaplanowaliśmy moc atrakcji.
Za nami narada sołtysów z terenu gminy Grabica, podczas, której podsumowywano ubiegły rok. Gospodarze poszczególnych sołectw zapoznali się też z najważniejszymi planami inwestycyjnymi na rok 2024 rok. Głównym celem spotkania było zaś omówienie spraw związanych z realizacją funduszu sołeckiego.
Trwa głosowanie internetowe w konkursie Serwisu Samorządowego PAP na najlepszą samorządową inwestycję współfinansowaną z Funduszy Europejskich. Laureatów konkursu wybiorą internauci. Zapraszamy do oddawania głosów!
Setki tysięcy osób pokrzywdzonych przestępstwem, którym udzielono darmowej pomocy prawnej, psychologicznej i materialnej. Setki milionów złotych na sprzęt ratujący życie. Fundusz Sprawiedliwości działa skutecznie i niesie realne wsparcie. Pomoc otrzymuje każdy, bez względu na status społeczny, materialny czy miejsce zamieszkania.