Konkurs plastyczny pn. "Radio STREFA FM oczami dziecka" rozstrzygnięty. Został on ogłoszony z okazji 30-lecia rozgłośni.
12 wielkich eksponatów smoków pojawiło się w galerii Focus Mall w Piotrkowie. Figury będzie można podziwiać w ramach wystawy "Zaginiony Świat Smoków", która dostępna będzie do 11 czerwca.
Najbliższy weekend w piotrkowskiej Mediatece upłynie pod znakiem nauki. 4-5 czerwca zapraszamy na Piknik Naukowy z Politechniką Częstochowską oraz Naukowy Zawrót Głowy.
Rozpoczęła się przebudowa skweru przy Zespole Szkół Medycznych (ul. Piotra Skargi 3). Jeszcze w tym roku wzbogaci się on o nowe oświetlenie oraz małą architekturę. W okolicy powstanie również 19 miejsc parkingowych.
1 czerwca radio Strefa FM obchodzić będzie trzydzieste urodziny. Pierwsze wyróżnienie i prezent rozgłośnia otrzymała dzień przed urodzinami. We wtorek prezes radiostacji odebrał Złoty Medal Pamiątkowy Zasłużony dla Ziemi Piotrkowskiej.
Strażacy ochotnicy z jednostek OSP z powiatu piotrkowskiego wzięli w piątek (27.05) udział w szkoleniu z kierowania ruchem drogowym. Zajęcia poprowadzili policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim.
W czwartek (26.02.2022) na dziedzińcu Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim odbył się Festiwal Rodzinny "Piękny Dzień Mamy". Podczas imprezy zaprezentowały się i rywalizowały ze sobą dzieci ze szkół podstawowych, świetlic szkolnych, a także uczestnicy zajęć w świetlicach środowiskowych i artystycznych.
Dobra gra Piotrkowianina w minionym sezonie Superligi zaowocowała także wyróżnieniem indywidualnym. Odkryciem sezonu został rozgrywający piotrkowskiego zespołu Piotr Jędraszczyk.
"Oblicza Roztocza" to wystawa fotografii prezentowana w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury. Swoje spojrzenie na tę niezwykłą, geograficzną krainę zaprezentowali Przyjaciele i Członkowie Piotrkowskiego Towarzystwa Fotograficznego Fcztery, Towarzystwo Fotograficzne im. Edmunda Osterloffa w Radomsku oraz Fundacja „Foto Pozytyw".
Szlak bursztynowy to dawna droga handlowa pomiędzy krajami śródziemnomorskimi a ziemiami leżącymi na południowym wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Tą trasą podróżowali kupcy, których celem była wymiana towarów oraz informacji na bałtyckie złoto. Tak bursztyn znad Morza Bałtyckiego docierał do krajów cywilizacji śródziemnomorskiej. Starożytni Rzymianie wykorzystywali cenny surowiec nie tylko do wyrobu biżuterii, ale uważali go za środek zapachowy, leczniczy i magiczny. Współcześnie w Europie rekonstruuje się przebieg i odtwarza dzieje tego ważnego szlaku handlowego. Dzięki Funduszom Europejskim ta starożytna droga na terenach Polski stała się wielką atrakcją turystyczną.