Malowali radiowców. Kto wygrał?

Czwartek, 02 czerwca 20221
Konkurs plastyczny pn. "Radio STREFA FM oczami dziecka" rozstrzygnięty. Został on ogłoszony z okazji 30-lecia rozgłośni.

Ładuję galerię...

Radio Strefa FM obchodzi swoje urodziny w Dzień Dziecka, 1 czerwca. Dlatego pomyślałam, aby skłonić się w stronę maluchów, które dziś już trochę odchodzą od radia. Nie jest ono wśród nich modne i fajnie byłoby zobaczyć ich spojrzenie, jak ich zdaniem Radio Strefa może wyglądać" - mówi pomysłodawczyni konkursu, Paulina Dziadczyk.

 

 

Wpłynęło aż 128 prac. Jury miało więc ciężki orzech do zgryzienia.

 

Nie spodziewałem się, że wpłynie aż tyle pięknych prac. Szczerze mówiąc to jestem wzruszony, bo takie chwile powodują to, że człowiek myśli sobie, że praca, której oddaję całe serce, ma sens. Widzę odbicie mojej pracy w pracach dzieciaków. Oceniając prace kierowałem się pierwszym wrażeniem. Nie analizowałem - mówił w trakcie obrad, Tomasz Stachaczyk, prezes zarządu i redaktor naczelny Strefy FM, przewodniczący jury.

 

 

Ilością nadesłanych prac zaskoczony był też jeden z członków jury, artysta Stanisław Piotr Gajda, którego zdaniem były one niezwykle interesujące.

 

Dzieci mają odwagę w patrzeniu na świat, w używaniu kolorów i to się liczy najbardziej. Trudność którą napotyka ten kto je ocenia, polega na tym, że bardzo trudno jest odrzucić jakąkolwie4k, bo wszystkie są radosne i pełne emocji. Dlatego te ogromne dyskusje, żeby wybrać te, które należy nagrodzić, choć myślę, że nagroda należy się wszystkim dzieciom, biorącym udział w konkursie - mówił Gajda.


W jury konkursu znaleźli się także włodarze Piotrkowa oraz powiatu piotrkowskiego.


Bardzo ciekawe prace, jeśli chodzi o treść. Oceniając je braliśmy pod uwagę wiek autorów i pomysłowość. Bardzo bogaty przekaz dominował praktycznie we wszystkich pracach. Jestem też pod wrażeniem ich ilości - podkreślał prezydent Krzysztof Chojniak.

 


Wspaniały jubileusz 30-lecia Radia, dlatego wspaniałe prace młodych artystów ziemi piotrkowskiej. Wpadło mi w oko kilka z nich, choć jako jury, chcielibyśmy wszystkich nagrodzić. Postanowiliśmy wyróżnić kilkanaście prac, z czego dwie, dla mnie osobiście, są takim dokumentem tej 30-letniej służby, pracy, na rzecz mieszkańców ze strony Radia Strefa FM, postanowiłem wyróżnić nagrodami. Które? Okaże się podczas gali podsumowującej - mówił z kolei starosta Piotr Wojtysiak.

 


Obrady odbyły się w Miejskim Ośrodku Kultury, a w jury zasiadła również dyrektor placówki, Elżbieta Jarszak, która zwróciła uwagę na różnorodność nadesłanych prac. Dzieci wykonały je różnymi technikami od kolaży, poprzez te, wykonane kredkami, farbami czy kredkami świecowymi. Jak mówiła, udało się dojść do porozumiena i wybrać zwycięzców, choć według niej, wszyscy uczestnicy powinni czuć się zwycięzcami, bo prace naprawdę są piękne.

 

 

Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród laureatom, będzie miało miejsce w trakcie wernisażu prac, który zaplanowano na 15 czerwca, na godz. 17.00, w Miejskim Ośrodku Kultury.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (1)

Szanowni czytelnicy, na czas trwania ciszy wyborczej wyłączyliśmy możliwość publikacji komentarzy, możliwość ta powróci po jej zakończeniu. I pamiętaj - 21 kwietnia widzimy się na wyborach! – Redakcja ePiotrkow.pl

Komentowanie zostało wyłączone.
go?ć_xyz ~go?ć_xyz (Gość)11.06.2022 13:00

Witam czy każdy kto brał udział w konkursie ma się zgłosić do Mok czy zwycięscy zostali poinformowani telefonicznie?

10


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat