Za nami ostatnia sesja Rady Gminy Grabica w tej kadencji. W obszernym porządku obrad nie zabrakło miejsca na podsumowanie działalności organów gminy oraz wzajemnych podziękowań za rzetelną i pełną zaangażowania pracę, dzięki której możliwe było zrealizowanie założonych przedsięwzięć na rzecz poprawy życia mieszkańców.
Uczniowie z Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 6 im. Królowej Jadwigi w Piotrkowie Trybunalskim wraz z pracownikami Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta wzięli udział w akcji sadzenia zieleni. Gdzie "zielone płuca" Piotrkowa się rozrosły?
W tym roku będziemy świętować setną rocznicę przyznania literackiej Nagrody Nobla Władysławowi Reymontowi za powieść „Chłopi”. Z tej okazji Archiwum Państwowe przygotowało bogato ilustrowaną wystawę poświęconą autorowi epopei oraz jego dziedzictwu.
Dnia 17 marca miało miejsce bardzo ważne dla społeczności Rozprzy wydarzenie. Finał projektu „ Baśń o rozprzańskim trzewiczku – historycznie, muzycznie i teatralnie, sponsorowanego przez Fundację Orlen. A organizatorem tego wydarzenia był Robert Kabziński - założyciel Muzeum Ziemi Rozprzańskiej.
Zakończyła się kolejna inwestycja drogowa w Piotrkowie Trybunalskim. Tym razem nowe oblicze zyskała ul. Jaworowa. Prace obejmowały wymianę nawierzchni jezdni na odcinku od ul. Kostromskiej do Cisowej.
Po krótkiej przerwie Oddział Reumatologiczny Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie wznowił swoją działalność leczniczą. Ograniczenie funkcjonowania tego oddziału spowodowane było m.in. awarią techniczną.
Część mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego jest niezadowolonych z tego, że nie mogą dojechać autobusem linii nr 5 do Bujen. Problem jest związany z remontem jednej z ulic miasta.
Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza uczniów klas 4-7 szkół podstawowych i ich nauczycieli do udziału w 3. edycji konkursu „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”. Zadaniem uczestników tych przeprowadzanych w całej Polsce zmagań, podobnie jak przy poprzednich edycjach, będzie przygotowanie drzewa genealogicznego swojej rodziny.
Czy wybory do Kolegium Elektorów były ważne? Część pracowników Akademii Piotrkowskiej nie zgadza się z procesem wyborczym, podczas którego miał zostać wybrany nowy skład Kolegium Elektorów. W tej sprawie złożono kilkanaście protestów podważających przebieg tych wyborów.
Michał Rawita-Witanowski to bohater kolejnej publikacji piotrkowskiego Archiwum Państwowego. Autorzy podkreślają, że jest to pozycja dla każdego, zarówno zawodowych historyków, pasjonatów, ale także dla rodzinnych archiwistów. Jej promocja, a zarazem premiera specjalnie na tę okazję przygotowanej wystawy, odbyła się w poniedziałek (26.02.2024) w siedzibie archiwum.