Artykuły do tagu: Gminne

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Rozprzy
W niedzielę (30.06.2024) na stadionie sportowym GKS Czarni Rozprza odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. W zawodach wzięło udział 11 drużyn w tym trzy drużyny kobiece. W sekcji kobiecej wystartowały drużyny z OSP w Straszowie, Mierzynie, i Starej Wsi, natomiast w sekcji męskiej drużyny z OSP w Rajsku Małym, Lubieniu, Białocinie, Cekanowie, Starej Wsi, Mierzynie, Straszowie i Łazach Dużych. Podczas zawodów drużyny rywalizowały w dwóch konkurencjach – sztafecie 7 × 50 metrów oraz ćwiczeniach bojowych.
Konkurs twórczości Agnieszki Osieckiej w Grabicy
I Konkurs Twórczości Agnieszki Osieckiej w Grabicy już za nami. Uczestnicy podzieleni na trzy kategorie wiekowe zmagali się na scenie Gminnego Centrum Kultury w Grabicy z utworami napisanymi przez polską poetkę i autorkę wielu niezapomnianych piosenek.
Rolnicy będą świętować w Aleksandrowie
Już w niedzielę Gminne Święto Plonów zaplanowano w gminie Aleksandrów. Uroczystości dożynkowe połączone zostaną z Aleksandrowskim Festiwalem Dźwięków, Smaków i Tradycji. Imprezę zaplanowano na boisku w Aleksandrowie, a nie zabraknie na niej także występów artystycznych.
Czarnocin z Gminnym Centrum Kultury
W Czarnocinie powołano do życia Gminne Centrum Kultury. To pierwsza tego typu instytucja na terenie całej gminy. Jej zadaniem będzie prowadzenie działalności kulturalnej, społecznej, edukacyjnej, rozrywkowej, sportowej, rekreacyjnej i turystycznej.
Przedstawienie muzyczne dla dzieci w GCK w Grabicy
To było niezwykłe artystyczne spotkanie dla najmłodszych w gminie Grabica. W Gminnym Centrum Kultury zorganizowano dla dzieci przedstawienie muzyczne, którego kluczowym elementem była interakcja z widownią.
Kulturalne serce gminy Grabica już bije
Pomysł pojawił się w 2015 roku, pięć lat później udało się zakończyć budowę. W sobotę, 15 lutego oficjalnie otwarto Gminne Centrum Kultury w Grabicy. Obiekt jest bardzo pojemny i doskonale wyposażony, mieszkańcy, zarówno ci starsi, jak i ci młodsi mają wreszcie miejsce, w którym będą mogli obcować z kulturą.
Grabica: Są pieniądze na wyposażenie GCK
Jeszcze przed zakończeniem budowy Gminnego Centrum Kultury w Grabicy, wójt i pracownicy Urzędu Gminy rozpoczęli starania o dofinansowanie na zakup wyposażenia dla nowego obiektu. Udało się pozyskać 500 tys. zł na zadanie „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne”.
Aleksandrów dostał pieniądze z UE na dom kultury
Budynek po byłej remizie OSP w miejscowości Stara w gminie Aleksandrów niszczeje od lat. Teraz przyszedł czas na modernizacje. W poniedziałek podpisano umowę na dofinansowanie projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, w wyniku czego powstanie tam filia Gminnego Centrum Kultury. Swoje podpisy pod umową złożyli wicemarszałkowie województwa łódzkiego Joanna Skrzydlewska i Dariusz Klimczak oraz wójt Aleksandrowa Dionizy Głowacki.
Rozprza doceniona za Gminne Centrum Kultury
Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się kilka dni temu wręczenie nagród w XIX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku”. Spośród 762 obiektów zgłoszonych z całego kraju, adaptacja budynku handlowo-usługowego na Gminne Centrum Kultury w Rozprzy dostała się do ścisłego finału.

fot. UG Rozprza
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat