„Produkty lokalne Ziemi Piotrkowskiej Prosto z Serca” to konkurs zorganizowany przez starostwo piotrkowskie. We wtorek w hotelu „Magellan” w Bronisławowie uroczyście wręczono nagrody i wyróżnienia. Trafiły one do gminy Sulejów (dwa) i Rozprzy.
Pandemia zmieniła zachowania i zwyczaje Polaków. Zaczęliśmy bardziej zwracać uwagę na to w jaki sposób się odżywiamy i robimy zakupy. Ważna stała się odległość sklepu od domu – Polacy chętniej wybierają lokalne sklepy, położone blisko miejsca zamieszkania. Również pochodzenie produktu stało się ważnym kryterium podejmowania decyzji zakupowych – wskazuje na to aż 76,9% respondentów w badaniu przeprowadzonym przez PSH Lewiatan w ramach kampanii „Wybieram lokalne”. Robiąc zakupy spożywcze większość z nas (70%) wybiera produkty od lokalnych dostawców. Polacy świadomie decydują się na nie, nie tylko ze względu na jakość i świeżość z jakimi są kojarzone, ale również wartości i tradycje, jakie za nimi idą. Czym dla Polaków jest produkt lokalny i co znaczy lokalność?
Blisko 2 lata temu plac Niepodległości przeszedł diametralną zmianę, dzięki której dziś jest to miejsce pełne zieleni i kolorowych krzewów oraz kwiatów. Choć kiedy miasto prowadziło inwestycję to nie brakowało głosów krytycznych.
Od poniedziałku będzie chłodniej - informuje synoptyk IMGW-PIB Małgorzata Tomczuk. Zaznacza ona, że na przeważającej części kraju będzie dużo chmur, a także sporo deszczu. Niestety kolejne dni także będą chłodne; do końca tego tygodnia nie widać zbyt dobrych prognoz - podkreśla.
Do Piotrkowa Trybunalskiego dotarł testowy autobus Solaris Urbino 12 electric - informują na swojej stronie przedstawiciele Marcin Gromadzki Public Transport Consulting. Jeszcze w tym tygodniu pojazd wyjedzie na ulice naszego miasta i do 2 września będzie eksploatowany w ruchu liniowym. Jest to pierwszy elektrobus, który przejdzie tego typu testy na piotrkowskich drogach, ale w kolejnych miesiącach będą odbywały się próby z udziałem autobusów innych producentów.
Mieszkańcy gminy Rozprzy świetnie się bawili podczas festynu rodzinnego pod hasłem „Szczepimy się”, który przy sali OSP w Białocinie zorganizowało w sobotę (21 sierpnia) tamtejsze Koło Gospodyń Wiejskich. Jak podkreślają inicjatorki wydarzenia, najbardziej je cieszy, że ponad 50 osób zostało podczas imprezy zaszczepionych jednodawkowym preparatem firmy Johnson&Johnson.
Zawodnicy z Łodzi, Ozorkowa, Głowna i oczywiście z Piotrkowa wzięli udział w koszykarskim Turnieju o Puchar Dyrektora OSiR-u. Rywalizacja odbywała się w znanej m.in. z ostatnich Igrzysk Olimpijskich formule 3x3. Kto zwyciężył?
W tym roku popularna sulejowska plaża przy ul. Taraszczyńskiej jest zamknięta z powodu prac, związanych z pogłębianiem Pilicy, ale w przyszłym sezonie będzie ponownie dostępna i zyska zupełnie nowe oblicze. Urząd Gminy w Sulejowie otrzyma 80 tys. złotych dotacji z Urzędu Marszałkowskiego na zagospodarowanie tego terenu.
Wynikiem 3:1 dla „amatorów” zakończył się historyczny mecz pomiędzy reprezentacją Piotrkowa, złożoną z zawodników Polonii i Concordii, a drużyną piotrkowskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej. Był to główny punkt Letniego Festynu OSiR-u. Jednak to nie sportowa rywalizacja a chęć wsparcia żony jednego z zawodników ALPN, która na początku roku straciła obie nogi, była najważniejsza podczas tego wyjątkowego wydarzenia.
Rozpoczęła się budowa ulicy Wiśniowej. Droga zyska nową jezdnię, chodnik i zjazdy do posesji. Zanim jednak ruszą prace drogowe, ułożona zostanie kanalizacja deszczowa.