tekst reklamowy

Czym charakteryzują się buty robocze i kiedy należy się w nie zaopatrzyć?

Piątek, 15 października 2021
Pracując fizycznie, czy to w dużym zakładzie, czy na własnym podwórku jesteśmy narażeni na różnego rodzaju urazy. Jednym z miejsc na ciele, które w szczególności często ulegają uszkodzeniom, są stopy. Jak o nie zadbać? Jednym ze sposobów jest zakup dobrej jakości obuwia roboczego. Czy odpowiednie buty są w stanie zapobiec problemom, a także w pełni pozwolą wykonywać swoje obowiązki bez obawy przed skręceniem, złamaniem, czy stłuczeniem? Odpowiadamy.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup specjalistycznego obuwia roboczego?

 

Zalet noszenia właściwie dopasowanego obuwia roboczego jest naprawdę wiele. Za jedną z największych uważa się zmniejszenie ryzyka powstania jakichkolwiek urazów stopy. Jak to możliwe? To proste. Odpowiadają za to między innymi specjalne wzmocnienia w okolicach palców, grubsza podeszwa niż w modelach przeznaczonych do codziennego chodzenia czy biegania oraz zastosowanie do produkcji niezwykle wytrzymałych materiałów wierzchnich. W trosce o zdrowie użytkowników większość producentów stawia nie tylko na komfort pracy, ale także na troskę o zdrowie. Dlatego niektóre buty robocze wyróżniają się zwiększoną odpornością na przemakanie, zapewniając jednocześnie wentylację stopy na najwyższym poziomie, zapobiegając jej przegrzaniu.

 

Jak wyglądają buty robocze?

 

Wbrew poglądom wielu osób, obuwie robocze nie musi być... nijakie. Obecnie, nie tylko duże koncerny specjalizujące się w produkcji różnego rodzaju produktów BHP, ale także małe, dopiero rozpoczynające swoją działalność zakłady, stawiają oprócz wygody i odpowiedniej ochrony, także na preferencje swoich klientów i zmieniające się dosyć szybko trendy. Dlatego wytwarzane buty robocze na pierwszy rzut oka przypominają obuwie do noszenia na co dzień. Nowoczesne wzornictwo oraz zastosowanie wysokiej jakości materiałów sprawia, że chętnie sięgają po nie nie tylko mężczyźni, ale także kobiety w różnym wieku.

 

Cechy charakterystyczne obuwia roboczego

 

Buty robocze w zależności od przeznaczenia mogą wyróżniać się na przykład grubszą, odporną na wysoką temperaturę podeszwą. Do jej wyprodukowania zazwyczaj używa się poliuretan termoplastyczny. Dzięki niemu powstała guma jest trwalsza i wytrzymała na szybkie stopienie się. Ponadto skutecznie chroni przed szkodliwym działaniem różnego typu substancji, między innymi żrących oraz oleistych. Kolejną cechą charakterystyczną obuwia roboczego jest wzmocniony podnosek. To on w głównej mierze zapewnia podstawową ochronę stopy przed uderzeniami oraz naciskiem o różnej sile. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, wybierając buty robocze do zadań specjalnych? Przede wszystkim na oddychalność wkładki oraz ich zapięcie. Najbardziej wytrzymałe obuwie charakteryzuje się ponadto mocnymi sznurówkami, które tuż przy samym wiązaniu zakłada się za specjalne haczyki, mające swoje zastosowanie między innymi w butach policyjnych, czy w łyżwach.

 

Biorąc pod uwagę wszystkie, powyższe aspekty, nie mamy wątpliwości, że zakup butów roboczych, spełniających nawet najbardziej wygórowane oczekiwania jest możliwy, mimo że nie prosty. Dlatego przed pójściem do sklepu z artykułami BHP, warto najpierw dokładnie zaznajomić się z oznaczeniem wszelkich norm oraz stosowanych symboli i atestów.


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat