Reklama

Artykuły do tagu: JPII

Władze Piotrkowa uczciły Dzień Papieski
16 października przypada 43. rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Na rocznicę tego wydarzenia świętujemy w naszym kraju "Dzień papieski".
Tłumy w kościele św. Jacka i Doroty
Po raz szósty w Piotrkowie odbył się Wieczór Jedności zorganizowany przez Stowarzyszenie Metanoia i Miejski Ośrodek Kultury. W kościele pw. św. Jacka i Doroty zjawiły się tłumy piotrkowian.
Arcybiskup święcił nowy kościół w Piotrkowie
Przed dwoma tygodniami w parafii Najświętszego Serca Jezusowego gościliśmy biskupa, a dziś do Piotrkowa przyjechał arcybiskup Marek Jędraszewski. Metropolita łódzki poświęcił fundamenty i mury nowej świątyni, która powstaje przy ul. Modrzewskiego.
Piotrkowianie modlą się w dniu kanonizacji
W niedzielę, w dniu kanonizacji dwóch papieży – błogosławionych Jana Pawła II i Jana XXIII - w parafii bł. Jana Pawła II przy ul. Modrzewskiego 8 w Piotrkowie o godzinie 12.00 zostanie odprawiona msza święta.
Metanoja JPII poszukuje nowych członków
Chór gospel Metanoja JPII poszukuje nowych członków. Przesłuchania odbędą się 5 kwietnia w ZSP nr 4 przy ulicy Sienkiewicza 10/12 w Piotrkowie.
Z wizytą u Patriarchy Kiryła
Zbigniew Gretka – prezes Stowarzyszenia Autorów Polskich, przedstawiciel powiatu opoczyńskiego gościł w stolicy Rosji podczas obchodów 67 rocznicy urodzin Kiryła – Patriarchy Moskwy i Wszechrusi. Nabożeństwo odbyło się w moskiewskim Soborze Chrystusa Zbawiciela.
Pomnik Jana Pawła w prezencie od Węgrów
Györgyi Lantos i Istaván Máté - artyści z Csongrádu, miasta partnerskiego na Węgrzech, złożyli propozycję przekazania Bełchatowowi ich autorskiej rzeźby. Przedstawia ona popiersie błogosławionego Jana Pawła II odlane z brązu.
Cenne pamiątki po Janie Pawle II w Piotrkowie
Mobilne muzeum Jana Pawła II stanęło na parkingu Gimnazjum Nr 5.
Kolejne relikwie bł. Jana Pawła II w Piotrkowie
Relikwie Jana Pawła II przekazał piotrkowskiej parafii pw. bł. Jana Pawła II ks. kardynał Stanisław Dziwisz.
Relikwie bł. Jana Pawła II w Piotrkowie
Relikwie błogosławionego Jana Pawła II trafiły w piątek do Piotrkowa.
Reklama Reklama

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat