Reklama

Artykuły do tagu: papież

Władze Piotrkowa uczciły Dzień Papieski
16 października przypada 43. rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Na rocznicę tego wydarzenia świętujemy w naszym kraju "Dzień papieski".
Uczcili rocznicę śmierci Jana Pawła II
2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21.37 zmarł papież Jan Paweł II, Honorowy Obywatel Piotrkowa Trybunalskiego. Dziś obchodzimy szesnastą rocznicę śmierci najwybitniejszego z Polaków.
Konkurs z okazji rocznicy urodzin św. Jana Pawła II
W tym roku przypada 100. rocznica urodzin papieża Polaka, św. Jana Pawła II. Z tej okazji Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie ogłasza konkurs, w którym mogą wziąć udział dzieci i dorośli. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 4 maja.
Rocznica śmierci papieża Polaka
2 kwietnia 2005 roku zmarł papież Jan Paweł II. Dziś obchodzimy 15. rocznicę jego śmierci. Ze względu na epidemię odwołane zostały wszystkie oficjalne uroczystości upamiętniające papieża Polaka.
Będzie dodatkowy przejazd przez A1?
Od kwietnia do sierpnia rolnicy prawdopodobnie będą mogli korzystać z dodatkowego przejazdu przez budowaną autostradę A1, ten miałby się znajdować na wysokości miejscowości Papieże. Rolnicy postulują o to od kilku tygodni, ponieważ np. w gminie Grabica 90% z nich ma pola po jednej stronie autostrady, a gospodarstwa po drugiej. By dojechać na miejsce, muszą nadrabiać co najmniej kilkadziesiąt kilometrów.
Dziecko ranne w wypadku na A1
Dwie osoby, w tym roczne dziecko, zostały poszkodowane w wyniku zdarzenia, do którego doszło na autostradzie A1. W czwartek około godziny 12.15 na wysokości miejscowości Papieże, w kierunku Częstochowy, samochód osobowy wjechał do rowu.
Samochód osobowy wjechał w bariery na A1
Na 342 kilometrze autostrady A1 na wysokości miejscowości Papieże samochód osobowy wjechał w bariery. Są utrudnienia w ruchu.
Piotrkowska firma uszyła szaty dla papieża
Firma Haftina zaprojektowała i uszyła szaty liturgiczne, które będzie nosił papież Franciszek podczas Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie. Włożą je także biskupi koncelebrujący z nim mszę.
Chcesz pomóc w przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży?
Piotrków przystępuje do oficjalnych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży 2016. Poszukiwani są wolontariusze, którzy pomogą w przygotowaniu tego wydarzenia.
Kilkuset pielgrzymów przyjedzie do Piotrkowa
Kiedy w 2013 r. Ojciec Święty Franciszek ogłosił decyzję o tym, że kolejne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie, był wielki entuzjazm. Teraz – jest wielki entuzjazm i mnóstwo pracy, by przyjazd do Polski ok. 3 mln ludzi dobrze zorganizować. W tym wielkim przedsięwzięciu weźmie udział także Piotrków. Na tydzień przyjedzie do nas kilkuset pielgrzymów.
Reklama Reklama

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat