Kinga Jaroniek wywalczyła tytuł międzynarodowej mistrzyni Polski kadetek. Zawodniczka Atletycznego Klubu Sportowego podczas rywalizacji w Chęcinach w kategorii 43 kg wygrała trzy walki, nie tracąc w nich ani jednego punktu.
Młodzi artyści z Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim zajęli miejsce na podium w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Tradycje Wielkanocne", zorganizowanym przez Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Franciszki i Stefana Themersonów.
Młodzież oraz nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Skotnikach (gm. Aleksandrów) zyskją nową halę sportową. Dzięki temu młodzież będzie mogła w komfortowych warunkach uczestniczyć w zajęciach wychowania fizycznego i nie tylko. Umowa w tej sprawie została już podpisana.
Kilkaset osób, mimo niesprzyjającej pogody, uczestniczyło w marszu pamięci św. Jana Pawła II w Piotrkowie. Wydarzenie zostało zorganizowane w niedzielę (2 kwietnia), czyli w 18. rocznicę śmierci Karola Wojtyły.
Sezon na kąpiele w lodowatej wodzie został oficjalnie zakończony przez grupę Wierzejskie Morsy. W niedzielne popołudnie członkowie tego klubu spotkali się na piotrkowskim Słoneczku, aby po raz ostatni w tym sezonie wspólnie morsować.
Kilkanaście stoisk z żywnością oraz wielkanocnymi ozdobami, występy artystyczne i konkursy przygotowali organizatorzy jarmarku wielkanocnego, który odbywa się dzisiaj w Rynku Trybunalskim.
Mieszkańcy Piotrkowa rozpoczęli Wielki Tydzień. W Niedzielę Palmową odbyła się uroczysta procesja wokół kościoła ojców Bernardynów na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy.
Wiosna to czas kiedy chętnie przebywamy na świeżym powietrzu. Dla właścicieli ogródków działkowych czy działek rekreacyjnych to również czas wzmożonych prac ogrodowych. Dlatego odpowiednio zadbajmy o to, aby prace te odbyły się bez problemów i zbędnych strat.
Gmina Czarnocin czyni starania o pozyskanie środków w ramach Polskiego Ładu Rządowego Programu Odbudowy Zabytków na wykonanie remontu parafialnej świątyni w Czarnocinie.
Bernardyni znani byli w Piotrkowie jeszcze przed powstaniem klasztoru, bowiem przybywali nad Strawę z klasztoru w Warcie. Dopiero w 1624 roku zapadła decyzja o wybudowaniu siedziby w Piotrkowie, mieście ważnym z politycznego punktu widzenia. Ziemie pod klasztor wykupił główny fundator – Florian Starczewski. Rok później zgodę na osiedlenie się zakonników wydał arcybiskup gnieźnieński.