Reklama

Artykuły do tagu: Słoneczko

Przy Słoneczku zmiana organizacji ruchu... pieszych
Przy jeziorze Bugaj trwają budowa nowych dróg oraz parkingu na sto samochodów. Trwające prace spowodują zmiany dla pieszych i rowerzystów, którzy korzystają z kąpieliska "Słoneczko".
Prace przy „Słoneczku” idą zgodnie z planem
Bardzo sprawnie przebiega budowa dróg łączących ulicę Wierzejską z ulicą Miast Partnerskich oraz kąpieliskiem "Słoneczko" w Piotrkowie. Widoczny jest już ślad łącznika ze wschodnią obwodnicą miasta.
Odkrywamy znane i nieznane - Jezioro Bugaj
To miejsce zna każdy, kto mieszka w Piotrkowie, bo jest przestrzenią wypoczynku, rekreacji i spacerów. Było tak też przed laty, bo i dziadkowie randkowali na brzegach piotrkowskiego jeziora, kąpali się w nim i przynosili czasem na obiad złowioną tu rybę. Przed wiekami nawet król bywał nad Bugajem i ryby z dworzanami łowił, urozmaicając sobie w ten sposób wypoczynek.
Niedzielne morsowanie na Słoneczku
Blisko 30 osób wzięło udział w niedzielnym morsowaniu na piotrkowskim Słoneczku, zorganizowanym przez grupę Wierzejskie Morsy.
Strażacy szkolili się z ratownictwa wodnego (zdjęcia)
W niedzielne (12.12) przedpołudnie na terenie kąpieliska "Słoneczko" odbyły się ćwiczenia piotrkowskich strażaków. Jednym z zadań, jakie postawiono przed druhami PSP było wyłowienie człowieka, pod którym załamał się lód. W drugiej części szkolenia użyto poduszkowca.
Zimna woda im niestraszna. Morsy opanowały
Pomimo dość niskiej temperatury piotrkowskie kąpielisko przeżyło w niedzielę (12.12) prawdziwe oblężenie. Do wspólnej kąpieli ruszyli amatorzy morsowania. Swój "pierwszy raz" w przerębli zaliczył m.in. dyrektor OSiR w Piotrkowie - Leszek Heinzel.
Pomost na miejskim kąpielisku w Piotrkowie
- Można powiedzieć, że to takie molo - tak o nowej atrakcji na miejskim kąpielisku "Słoneczko" mówi Leszek Heinzel, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na plaży instalowany jest pomost, po którym będzie można spacerować, nie tylko latem, ale także zimą.
Morsowanie z okazji Święta Niepodległości (zdjęcia)
Wierzejskie Morsy 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczciły na swój sposób, czyli wchodząc do zimnej wody na piotrkowskim „Słoneczku”.
Wierzejska zamknięta dla ruchu
Zgodnie z zapowiedzią w środę (03.11.2021) zamknięta dla ruchu została ul. Wierzejska w Piotrkowie Trybunalskim, na odcinku od wiaduktu nad ul. Miast Partnerskich do drogi prowadzącej na kąpielisko "Słoneczko". Pierwszego dnia nie zaplanowano większych prac na samej jezdni, ale przejazd tym fragmentem jest zabroniony. Mimo to niektórzy kierowcy nie zważają na znaki zakazu wjazdu.
WOPR w Piotrkowie najlepszy w wyścigu kajakowym
Prawie 300 osób rywalizowało w 8 konkurencjach podczas pikniku zorganizowanego w miniony weekend na piotrkowskim kąpielisku „Słoneczko”. Impreza została zorganizowana pod hasłem „Z ratownictwem wodnym na Ty”.
Reklama Reklama

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat