Problem nadmiernie obciążonej „dwunastki” mogłyby - w niewielkim stopniu, ale jednak - zredukować przebudowy dróg lokalnych. Na przykład odcinka Łęczno - Kłudzice. Ale i tutaj sprawy mają się nie najlepiej. - Na ten odcinek w budżecie gminy Sulejów nie zabezpieczono zbyt wysokiej kwoty - mówił w programie "O tym się mówi" na antenie Strefy FM radny Rady Miasta, Sebastian Gaik.
Już niebawem rozpocznie się sezon grzewczy i znów powróci problem smogu. Przyczynia się do niego m.in to, że w piecach spalamy materiały niedozwolone. Negatywny wpływ na środowisko to jedno, bo narażamy się także na wysoką karę finansową.
Szkoła podstawowa w Gomulinie wspólnie z Policją, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego oraz Żandarmerią Wojskową zorganizowała Dzień Bezpieczeństwa.
Uroczyste wbicie szpadla rozpoczęło najważniejszą dla gminy inwestycję - Moszczenickie Tereny Inwestycyjne.
Coraz więcej instytucji wprowadza ułatwienie dla swoich klientów. Po elektronicznej bankowości czas na e-urzędy. Elektroniczne zarządzanie dokumentacją to przyszłość samorządów mówią pomysłodawcy moszczenickiego projektu "Gmina Bliżej Mieszkańców".
Dokładnie o tyle przestępstw podejrzany jest jeden z lekarzy pierwszego kontaktu, pracujący na terenie powiatu opoczyńskiego.
Włodarze gminy Rozprza wspierają mieszkańców, którzy chcą zainwestować w odnawialne źródła energii. Przygotowywany jest projekt, który ma na celu montaż ogniw fotowoltaicznych i solarów.
Niedawno informowaliśmy, że Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie otrzymał 46% dotychczasowego kontraktu na zabiegi rehabilitacyjne. Zdaniem starostwa spowoduje to, że o ponad 50% mniej osób skorzysta z dobrodziejstw zabiegów rehabilitacyjnych i może wpłynąć na wydłużenie się kolejek. Poniżej prezentujemy w całości stanowisko Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia:
Najważniejsza inwestycja drogowa w Gorzkowicach ukończona. Tamtejszy rynek zyskał nową jakość.
Na terenie powiatu piotrkowskiego działał gang paliwowy, który odbarwiał olej opałowy i wprowadzał do obrotu jako napędowy. Działania prowadzone były na szeroką skalę. W ciągu 3 miesięcy do obrotu mogło trafić nawet 6 mln litrów nielegalnego paliwa. Skarb Państwa mógł stracić co najmniej ponad 15 mln zł.