Liczne kampanie społeczne, apele policji niemal każdego dnia uświadamiają nas o zgubnych skutkach jazdy pod wpływem alkoholu. Teoretycznie świadomość społeczeństwa powinna być w tej dziedzinie coraz większa, jednak nadal wiele osób lekceważy ostrzeżenia i decyduje się prowadzić na podwójnym gazie. Policyjne statystyki biją na alarm. Doskonałym przykładem mogą być wydarzenia z ostatnich dni, do których doszło na terenie Tomaszowa i powiatu.
1 października rozpoczęło się głosowanie w ramach pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego 2018. Wśród 209 propozycji znalazło się ponad 30 projektów dotyczących Piotrkowa Trybunalskiego i okolic. Pula pieniędzy w ramach budżetu to 5 mln zł.
Do 30 września funkcjonowało porozumienie w sprawie współdziałania w zakresie bezpieczeństwa osób przebywających na zbiorniku Cieszanowice w powiecie piotrkowskim.
To jeden z celów projektu współpracy międzynarodowej, który realizuje Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Szydłowie. Kolejne spotkanie odbyło się na na Litwie.
Gmina została nagrodzona za projekt „Podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej województwa łódzkiego poprzez kompleksowe uzbrojenie Moszczenickich Terenów Inwestycyjnych”. Uroczyste gala i wręczenie nagród odbędzie się 23 października.
Radomszczańska prokuratura postawiła zarzuty pseudokibicom, którzy brali udział w konfrontacji z policją. Do zdarzenia doszło w weekend w gminie Gidle.
Policjanci zatrzymali oszusta działającego metodą na wnuczka. 28-latek z Łodzi wyłudził 30 tysięcy od 84-letniej kobiety. Nie jest niestety wykluczone, że ofiarą naciągacza padło więcej starszych osób.
Kilkanaście dni temu usłyszeliśmy mocny głos poparcia dla EXPO w Łodzi. Prezydent podczas tegorocznej małej wystawy w Astanie, wsparł starania stolicy województwa łódzkiego o organizację imprezy w 2022 roku. - Łódź ma ogromne szanse by stać się gospodarzem wystawy - podkreśla Marek Mazur, przewodniczący łódzkiego Sejmiku I zapewnia: zyska na tym cały nasz region.
Problem nadmiernie obciążonej „dwunastki” mogłyby - w niewielkim stopniu, ale jednak - zredukować przebudowy dróg lokalnych. Na przykład odcinka Łęczno - Kłudzice. Ale i tutaj sprawy mają się nie najlepiej. - Na ten odcinek w budżecie gminy Sulejów nie zabezpieczono zbyt wysokiej kwoty - mówił w programie "O tym się mówi" na antenie Strefy FM radny Rady Miasta, Sebastian Gaik.
Już niebawem rozpocznie się sezon grzewczy i znów powróci problem smogu. Przyczynia się do niego m.in to, że w piecach spalamy materiały niedozwolone. Negatywny wpływ na środowisko to jedno, bo narażamy się także na wysoką karę finansową.