W niedzielę (10.03) morsy z całego województwa będą świętować na piotrkowskim słoneczku. Organizatorzy przewidują nawet 1000-osobową frekwencję.
Klinika Wolmed, wzorem lat ubiegłych, w 2024 roku realizuje projekt, w ramach którego osoby uzależnione od hazardu mogą skorzystać z bezpłatnej 6-tygodniowej terapii, odbywającej się w siedzibie ośrodka w Dubiu koło Bełchatowa.
Obecnie druga siła w radzie miasta, jaką stanowi Prawo i Sprawiedliwość, nie zdołała zarejestrować listy kandydatów do rady. Komitet PiS nie zdążył na czas przedstawić wymaganego poparcia wyborców.
Lista kandydatów na prezydenta Piotrkowa powiększa się. Tym razem udział w walce o fotel prezydenta zapowiedział Łukasz Janik. Obecny radny Prawa i Sprawiedliwości będzie kandydował z ramienia własnego komitetu Łukasza Janika Bo liczy się człowiek.
Mistrzowie Pythona jest to projekt czwórki przyjaciół, uczniów 1LO w Piotrkowie Trybunalskim, realizowany w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii. Jest przeznaczony dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych, których ma wprowadzić w fascynujący świat programowania.
Ponad 300 hodowców przyjechało w niedzielę (03.03.2024) do Piotrkowa Trybunalskiego, by zaprezentować swoje psy. To w związku z III Krajową Wystawą Psów Ras Myśliwskich, która została zorganizowana w hali "Relax".
Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza uczniów klas 4-7 szkół podstawowych i ich nauczycieli do udziału w 3. edycji konkursu „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”. Zadaniem uczestników tych przeprowadzanych w całej Polsce zmagań, podobnie jak przy poprzednich edycjach, będzie przygotowanie drzewa genealogicznego swojej rodziny.
Kolejne uliczne lampy zostaną wymienione na nowe. By poprawić bezpieczeństwo mieszkańców gminy Rozprza, urzędnicy zdecydowali się na wymianę opraw oświetlenia ulicznego przy drogach gminnych. Teraz będzie jaśniej, ale i oszczędniej.
Kolejny komitet zaprezentował swojego kandydata na prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego. Z ramienia KWW "Z sercem dla Piotrkowa" o fotel włodarza miasta powalczy Juliusz Wiernicki.
Wszywka alkoholowa, potocznie nazywana esperalem, to skuteczna metoda walki z alkoholizmem, która polega na wszyciu pod skórę tabletek zawierających substancję disulfiram. Zabieg ten jest realizowany przez wykwalifikowanego lekarza chirurga, który po znieczuleniu miejscowym dokonuje niewielkiego nacięcia w okolicy pośladka, a następnie wszczepia tabletki. Substancja zawarta w esperalu działa blokująco na enzym odpowiedzialny za metabolizowanie alkoholu w organizmie. Działanie to trwa od 8 do 12 miesięcy i jest zależne od ilości zaimplantowanych tabletek, której decyduje lekarz, biorąc pod uwagę indywidualny stan pacjenta.