Kampania wyborcza przed drugą turą wyborów prezydenckich w Piotrkowie Trybunalskim pokazuje przeróżne oblicza. Niestety także te negatywne. Niszczenie banerów wyborczych zdarzało się co prawda już wcześniej, ale tym razem granice zostały przekroczone na tyle, że Juliusz Wiernicki, jeden z kandydatów na prezydenta, złożył zawiadomienie na policję w sprawie gróźb karalnych.
W sobotę (06.04) w Rynku Trybunalskim odbyło się wydarzenie multimedialne „Wiosna Traktu Wielu Kultur”. Podczas tego widowiska licznie zgromadzeni piotrkowianie przypomnieli sobie historię miasta.
Od 1 kwietnia 2024 r. Łódzki NFZ podpisał umowy z 3 dodatkowymi nowymi poradniami kardiologicznymi. Dwie z nich mają swoje siedziby w Piotrkowie Trybunalskim. Choroby układu krążenia to główna przyczyna zgonów w Polsce i na świecie.
Tegoroczne Święta Wielkanocne obfitowały w słoneczną pogodę, mieszkańcy miasta wraz z rodzinami wykorzystali czas wolny do spacerów i odpoczynku w m.in. parkach miejskich.
Saharyjski pył dotarł do Polski. Patrząc w niebo nie widzimy klarownego powietrza, bo słońce przysłaniają nam zamglone masy pyłu znad Sahary. Niestety zjawisko to wiąże się ze znacznym spadkiem jakości powietrza.
Świąteczna chwila zadumy zachęca mieszkańców miasta do odwiedzin swoich bliskich na piotrkowskich cmentarzach. Modlitwa, czas wspomnień, a także drobne porządki tym aktywnościom towarzyszy wiosenna aura.
Dobroczynne śniadanie Wielkanocne zorganizowali już po raz trzeci członkowie Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy Abstynenckiej "Pałacyk".
Wielka Sobota to czas tradycyjnego święcenia pokarmów w Kościele Katolickim. Wierni z koszyczkami wypełnionymi potrawami tłumnie odwiedzili piotrkowskie świątynie.
Kasia Małek jest córką, mamą, babcią. Wykryto u niej glejaka wielopostaciowego, najbardziej agresywny i niebezpieczny nowotwór mózgu. Tomaszowianka prosi o Państwa pomoc.
Tradycyjnie Wielka Sobota wieńczy Święte Triduum Paschalne. Sobotnia liturgia Wigilii Paschalnej zawiera w sobie wiele symboliki i jest uznawana za najważniejszy moment w całym kalendarzu liturgicznym. Dzisiejsza Msza Święta składa się z czterech części: liturgii światła, liturgii słowa, liturgii chrzcielnej oraz liturgii eucharystycznej