Artykuły do tagu: Ubezpieczenie

Jak wygląda przegląd auta po terminie?
Przegląd samochodu jest obowiązkowy zgodnie z polskim prawem. Obowiązkowi wykonania przeglądu w stacji kontroli pojazdów podlegają samochody osobowe, ciągniki rolnicze, motorowery, przyczepy i pojazdy wolnobieżne, które wchodzą w skład kolejki turystycznej. Częstotliwość wykonywania przeglądu technicznego jest z góry określona i nie można jej zmieniać, gdyż bez ważnych badań technicznych kierowcy nie wolno legalnie poruszać się po drogach publicznych. Dowiedz się, co zrobić, gdy przegląd wykonuje się po terminie.
Jesteś młodym kierowcą? Jak nie przepłacać za OC?
Ubezpieczenie OC dla młodych kierowców jest droższe niż dla tych, którzy posiadają już historię ubezpieczeniową. Czy można obniżyć koszt OC? Rozwiązań jest kilka, m.in.: wybór odpowiedniego samochodu, płatność za polisę w całości, dopisanie do dowodu rejestracyjnego doświadczonego kierowcy, rozpoczęcie zbierania zniżek wcześniej i porównywanie ofert różnych towarzystw. Pamiętaj o tym, że bezpieczna jazda i brak szkód to najlepszy sposób na zdobycie zniżek i obniżenie składek w przyszłości.
Chcesz kupić ubezpieczenie podróżne? Zapytaj swojego agenta o te 4 rzeczy
W czasie wyjazdu za granicę równie ważne jak piękny krajobraz jest zapewnienie sobie i bliskim pomocy w razie nagłego zachorowania, nieszczęśliwego wypadku, utraty bagażu czy wyrządzeniu szkody innym osobom. Ochronę we wskazanych sytuacjach zapewni ubezpieczenie na czas podróży. Eksperci ERGO Hestii radzą, o co zapytać agenta, by jak najlepiej dobrać ubezpieczenie.
Samochód z Anglii – jak wygląda kupno samochodu
Wielka Brytania – w tym i Anglia – to nie tylko popularny od wielu lat kraj emigracji Polaków w celach zarobkowych. Dziś wielu rodaków decyduje się na import aut w celach prywatnych. Zakup takiego auta to często transakcja bardzo opłacalna finansowo.
Ubezpieczenie sportowe – jak zadbać o ochronę podczas aktywnych wakacji?
O ubezpieczeniu na czas zagranicznego wyjazdu powinien pamiętać każdy turysta. W końcu nigdy nie da się przewidzieć, co może się stać i kto wie, czy z wymarzonego urlopu zamiast z pięknymi wspomnieniami nie wrócisz ze złamaną nogą. Dotyczy to szczególnie tych, którzy lubią aktywny wypoczynek i nie wyobrażają sobie wakacji bez sportu.
Co obejmuje autocasco i dlaczego warto wykupić ubezpieczenie AC?
Co obejmuje autocasco? Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie AC? Jak wybrać odpowiednią ofertę ubezpieczenia AC? Na pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule.
Spadające elementy z dachu starej kamienicy uszkodziły samochód
Kolejna niezabezpieczona stara kamienica w Piotrkowie dała się we znaki mieszkańcom naszego miasta. Niestety powstałe w związku z tym szkody finansowe bezpośrednio dotknęły państwa K.

Joanna i Robert pytają, kto teraz powinien zapłacić im odszkodowanie.
Kupiłeś używane auto? Zobacz, jak zyskać najtańsze OC w Piotrkowie Trybunalskim
Coraz więcej mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego wybiera używane samochody. Auto z drugiej ręki można kupić w salonie, komisie lub od osoby prywatnej. Ostatnia opcja jest bardzo chętnie wybierana – w sieci można znaleźć tysiące pojazdów wystawionych na sprzedaż przez obecnych właścicieli. Sprawdź, o jakich formalnościach nie można zapomnieć podczas zakupu używanego samochodu.
Wspólnota mieszkaniowa a ubezpieczenie
Chociaż możemy nie myśleć o tym na co dzień, na nasze domy czyha wiele różnych niebezpieczeństw. Powodzie, pożary czy kradzieże to tylko część z nich. Dobrze wiedzą o tym zarządcy nieruchomości, o czym świadczy chociażby fakt, że korzystają oni z ubezpieczenia OC. Co warto o nim wiedzieć, jeśli chcemy mieć pewność, że nasze mieszkanie jest zawsze dobrze chronione przed różnymi przykrymi kolejami losu?
Ubezpieczenie GAP – co to takiego?
Utrata samochodu w wyniku szkody całkowitej lub kradzieży może być bardzo dotkliwa dla portfela – zwłaszcza, gdy pojazd jest finansowany kredytem lub leasingiem. W takiej sytuacji nieocenione będzie ubezpieczenie GAP. Co to za produkt i na czym polega? Ile kosztuje ubezpieczenie GAP i jakie są jego warianty? Wyjaśniamy, co warto wiedzieć o coraz popularniejszym wśród leasingobiorców rozwiązaniu, które uzupełnia ubezpieczenie AC/OC.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat