Advertisement

Artykuły do tagu: Ubezpieczenie

Samochód z Anglii – jak wygląda kupno samochodu
Wielka Brytania – w tym i Anglia – to nie tylko popularny od wielu lat kraj emigracji Polaków w celach zarobkowych. Dziś wielu rodaków decyduje się na import aut w celach prywatnych. Zakup takiego auta to często transakcja bardzo opłacalna finansowo.
Ubezpieczenie sportowe – jak zadbać o ochronę podczas aktywnych wakacji?
O ubezpieczeniu na czas zagranicznego wyjazdu powinien pamiętać każdy turysta. W końcu nigdy nie da się przewidzieć, co może się stać i kto wie, czy z wymarzonego urlopu zamiast z pięknymi wspomnieniami nie wrócisz ze złamaną nogą. Dotyczy to szczególnie tych, którzy lubią aktywny wypoczynek i nie wyobrażają sobie wakacji bez sportu.
Co obejmuje autocasco i dlaczego warto wykupić ubezpieczenie AC?
Co obejmuje autocasco? Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie AC? Jak wybrać odpowiednią ofertę ubezpieczenia AC? Na pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule.
Spadające elementy z dachu starej kamienicy uszkodziły samochód
Kolejna niezabezpieczona stara kamienica w Piotrkowie dała się we znaki mieszkańcom naszego miasta. Niestety powstałe w związku z tym szkody finansowe bezpośrednio dotknęły państwa K.

Joanna i Robert pytają, kto teraz powinien zapłacić im odszkodowanie.
Kupiłeś używane auto? Zobacz, jak zyskać najtańsze OC w Piotrkowie Trybunalskim
Coraz więcej mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego wybiera używane samochody. Auto z drugiej ręki można kupić w salonie, komisie lub od osoby prywatnej. Ostatnia opcja jest bardzo chętnie wybierana – w sieci można znaleźć tysiące pojazdów wystawionych na sprzedaż przez obecnych właścicieli. Sprawdź, o jakich formalnościach nie można zapomnieć podczas zakupu używanego samochodu.
Wspólnota mieszkaniowa a ubezpieczenie
Chociaż możemy nie myśleć o tym na co dzień, na nasze domy czyha wiele różnych niebezpieczeństw. Powodzie, pożary czy kradzieże to tylko część z nich. Dobrze wiedzą o tym zarządcy nieruchomości, o czym świadczy chociażby fakt, że korzystają oni z ubezpieczenia OC. Co warto o nim wiedzieć, jeśli chcemy mieć pewność, że nasze mieszkanie jest zawsze dobrze chronione przed różnymi przykrymi kolejami losu?
Ubezpieczenie GAP – co to takiego?
Utrata samochodu w wyniku szkody całkowitej lub kradzieży może być bardzo dotkliwa dla portfela – zwłaszcza, gdy pojazd jest finansowany kredytem lub leasingiem. W takiej sytuacji nieocenione będzie ubezpieczenie GAP. Co to za produkt i na czym polega? Ile kosztuje ubezpieczenie GAP i jakie są jego warianty? Wyjaśniamy, co warto wiedzieć o coraz popularniejszym wśród leasingobiorców rozwiązaniu, które uzupełnia ubezpieczenie AC/OC.
Ubezpieczenie samochodu a data rejestracji auta
Jeśli kupujesz używane auto, zweryfikuj ważność OC – w Polsce ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (dla posiadaczy pojazdów mechanicznych) jest nierozerwalnie związane z pojazdem, nie z kierowcą, więc jeśli poprzedni właściciel miał aktualną polisę, nie musisz się o to martwić do czasu jej wygaśnięcia. Natomiast gdy kupujesz nowy samochód, masz obowiązek nabycia ubezpieczenia najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu. Jakie konsekwencje grożą za ubezpieczenie samochodu po rejestracji?
Towarzystwa ubezpieczeniowe mają już dostęp do danych z CEPiK
Od piątku towarzystwa ubezpieczeniowe mają dostęp do bazy CEPiK i mogą uzależniać wysokość stawki ubezpieczeniowej m.in. od liczby punktów karnych, jaką posiada ubezpieczający. Zmiany są efektem znowelizowanego Prawa o ruchu drogowym, którego przepisy w większości weszły w życie z początkiem roku.
Bądź bezpieczny podczas wakacji
Wakacje kojarzą się nam z morzem, górami, ciepłymi dniami i odpoczynkiem w gronie najbliższych. To bardzo dobrze, ponieważ faktycznie jest to nasz czas, podczas którego możemy zregenerować się po tygodniach pracy. Jednak nawet podczas urlopu musimy pamiętać o kilku ważnych rzeczach.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat