Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Rejonowego wskazało jako prezesa piotrkowskiego sądu Marcina Oleśkę – wynika z naszych nieoficjalnych informacji. To sędzia, który pracuje w sekcji ds. wykonywania orzeczeń w ramach II Wydziału Karnego.
Katarzyna Badziak-Makuch pełni funkcję prezesa Sądu Rejonowego w Piotrkowie. To efekt ostatnich zmian w tej instytucji. Minister sprawiedliwości Adam Bondar odwołał dotychczasowego prezesa Bartłomieja Szkudlarka. Z kolei wiceprezes Krystyna Gajdzińska-Modro złożyła rezygnację.
Michał Woś, wiceminister sprawiedliwości wizytował w czwartek (05.05.2022) piotrkowski Areszt Śledczy. Towarzyszyli mu zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej gen. Andrzej Leńczuk, radna Sejmiku Województwa Łódzkiego Ewa Wendrowska oraz Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Łodzi płk Jarosław Banasik.
Coraz więcej osób, poruszając się po mieście, korzysta z hulajnóg. Te elektryczne potrafią rozwinąć sporą prędkość. Tak dużą, że gdy korzystającemu ze sprzętu zabraknie zdrowego rozsądku lub umiejętności, może dojść do wypadku. Tak było ostatnio w Łodzi, kiedy to na miejskiej hulajnodze jechały dwie dziewczyny. Siostry wymusiły pierwszeństwo i zderzyły się z samochodem osobowym. Jedna z nich trafiła do szpitala. W Piotrkowie jak dotąd policja nie odnotowała żadnego niebezpiecznego zdarzenia z udziałem korzystających z takiego sprzętu.
Ministerstwo Sprawiedliwości i Służba Więzienna podejmują kolejne działania chroniące przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Od 19 marca obowiązuje całkowite ograniczenie wizyt we wszystkich zakładach penitencjarnych.
Za zgwałcenie dziecka pedofil trafi do więzienia nawet na 30 lat, najbardziej zaburzonym sprawcom grozić będzie bezwzględne dożywocie, zbrodnie pedofilskie nigdy nie będą się przedawniać, koniec z karami „w zawiasach” dla zwyrodnialców, ochroną karną przed czynami pedofilskimi zostaną objęte dzieci do 16. roku życia, a nie jak dziś do 15., a w rejestrze pedofilów zostanie ujawniony zawód skazanych – to najważniejsze rozwiązania dotyczące przestępstw pedofilskich zawarte w przyjętym 14 maja przez rząd projekcie wielkiej reformy Kodeksu karnego. W czwartek Sejm uchwalił nowelizację KK, za jej przyjęciem głosowało 263 posłów, 3 było przeciw, 3 wstrzymało się od głosu.