Czy sędzia Marcin Oleśko będzie nowym prezesem Sądu Rejonowego w Piotrkowie?

Poniedziałek, 08 lipca 20249
Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Rejonowego wskazało jako prezesa piotrkowskiego sądu Marcina Oleśkę – wynika z naszych nieoficjalnych informacji. To sędzia, który pracuje w sekcji ds. wykonywania orzeczeń w ramach II Wydziału Karnego.
Czy sędzia Marcin Oleśko będzie nowym prezesem Sądu Rejonowego w Piotrkowie?

Marcin Oleśko otrzymał 24 głosy, Zgromadzenie Ogólne wskazało też sędziego Grzegorza Oklejaka, przewodniczącego Wydziału V Gospodarczego. Otrzymał on jednak tylko 9 głosów.

 
Biuro Komunikacji i Promocji Ministerstwa Sprawiedliwości przesłało nam w tej sprawie krótki komunikat:

W odpowiedzi na Pańskie pytania informuję, że protokół Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Rejonowego w Piotrkowie Trybunalskim, na którym wskazano i zaopiniowano kandydatów na prezesa tego sądu wpłynął do Ministerstwa Sprawiedliwości. Decyzja w sprawie powołania prezesa Sądu Rejonowego w Piotrkowie Trybunalskim zostanie podjęta po dokonaniu analizy przedstawionych kandydatów.

 

Decyzję w sprawie powołania nowego prezesa sądu podejmie minister prof. Adam Bodnar.

 
O piotrkowskim sądzie rejonowym pisaliśmy też TUTAJ

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

weee ~weee (Gość)08.07.2024 11:52

Prezesem sądu powinien być ktoś z zewnątrz. Wtedy być może by się coś poprawiło, bo tak to nie ma co liczyć

30


xn. ~xn. (Gość)08.07.2024 10:27

Tak prawdę mówiąc to przeciętnego obywatela Piotrkowa jak i innych zakątków Polski ,który z sędziów będzie kierował sądem mało obchodzi. Dla mnie jest ważne żeby sąd rejonowy czy inny działał sprawnie a na rozstrzygnięcie sprawy nie czekało się latami. To nieliczne i silnie zhermetyzowane środowisko żyje własnym życiem. A że są silnie skłóceni to świadczy ,że środowisko jest silnie powiązane z polityką a tak być nie powinno.

171


oFca ~oFca (Gość)08.07.2024 16:29

A jak w piotrkowskim sądzie przebiegła akcja bodnara pt. "paprotka"?
Wszystkie zostały wyniesione?
PS. pieniądze z podatków, które płace zostały na to przeznaczanone, więc mam prawo wiedzieć :)

30


Manusmanumlavat ~Manusmanumlavat (Gość)08.07.2024 13:42

Do Dubaju z nimi wszystkimi! Krzywdy sobie nie dadzą zrobić. Neosedziowie i neoprokuratorzy nie poniosą żadnych konsekwencji. Sędziowie i prokuratorzy za nic nie ponoszą konsekwencji,nikt im za nic nie zrobi.

50


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat