Piotrkowscy policjanci zatrzymali 51-latka, który ukradł VW transportera. Mężczyzna miał również inne przewinienia na swoim koncie. Mieszkaniec Sulejowa został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W związku z tym, że mężczyzna działał w warunkach recydywy, za popełnione przestępstwa grozi mu 7 i pół roku pozbawienia wolności.
Ważną modernizację przeszedł oddział dla osadzonych stwarzających poważne zagrożenie w Areszcie Śledczym w Piotrkowie Trybunalskim. W tym miejscu zainstalowano nowy system monitorujący. Przy okazji udało się również odświeżyć szereg pomieszczeń na terenie oddziału.
Ten dzień na długo zapadnie w pamięć dziewięciu osób, które stały się funkcjonariuszami Służby Więziennej. Jeszcze dziś (08.01.2024), po dopełnieniu kilku formalności i złożeniu uroczystego ślubowania, zostaną im wydane mundury i przydzieleni mentorzy, którzy będą ich wspierać we wdrażaniu się do pracy.
Policjanci z ogniwa wywiadowczego tomaszowskiej policji, zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 24 i 25 lat. Starszy z nich odpowie za posiadanie narkotyków i umyślne wprowadzenie w błąd policjantów, co do swoich personaliów. Młodszy, który był poszukiwany, trafił już do aresztu, gdzie odbywa zasądzoną wcześniej karę pozbawienia wolności.
Kradzież samochodu, udzielanie substancji psychotropowych innym osobom, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, grożenie znajomemu i zamknięcie go w piwnicy pod podłogą pokoju, to tylko niektóre z przestępstw, które popełnił 37-latek zatrzymany przez piotrkowską policję. Mężczyzna usłyszał łącznie 10 zarzutów, a sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.
Zarzut zabójstwa usłyszał 39-latek zatrzymany przez tomaszowskich policjantów. W ramach prowadzonego śledztwa Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie Mazowieckim wystąpiła do sądu o tymczasowe aresztowanie napastnika. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i aresztował mężczyznę na najbliższe trzy miesiące.
W ramach prac resocjalizacyjny skazani z piotrkowskiego aresztu sprzątali teren Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej. Oprócz prac porządkowych zapoznali się także z funkcjonowaniem lotniska.
Koniec roku do intensywny czas, jeśli chodzi o nabór do służby więziennej, także w Piotrkowie Trybunalskim. Areszt Śledczy przy ul. Wroniej przechodzi obecnie proces częściowej wymiany kadry. Grono pracowników przechodzi na emeryturę, więc zwolniły się etaty, które trzeba uzupełnić. Sprawdziliśmy, jak wygląda praca za murami więzienia i okazuje się, że to nie tylko czuwanie nad tym, by żaden osadzony nie wydostał się z celi.
Kadra penitencjarna Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim szkoliła się w przeciwdziałaniu zorganizowanym grupom przestępczym. Funkcjonariusze i inni pracownicy zapoznali się z wynikami polskich i zagranicznych badań dotyczących tego zjawiska. Na terenie piotrkowskiej jednostki odbył się wykład profesora Uniwersytetu Łódzkiego oraz Akademii Nauk Stosowanych w Pile Piotra Chomczyńskiego pt. „Kariery kryminalne członków zorganizowanych grup przestępczych. Wyniki badań polskich i zagranicznych.”
W Areszcie Śledczym w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się w piątek (30.09.2022) sympozjum z udziałem m.in. arcybiskupa metropolity łódzkiego Grzegorza Rysia oraz kierownictwa Służby Więziennej okręgu łódzkiego. Głównym tematem spotkania była wymiana doświadczeń i koordynacja posługi duszpasterskiej w Zakładach Karnych i Aresztach Śledczych ponieważ jednostki mają rożną specyfikę, przebywają w nich odmienne kategorie osadzonych i wypracowane rozwiązania często są bardzo zróżnicowane.