Zamknął znajomego w piwnicy i ukradł mu samochód

Policja KMP PiotrkówRegion Poniedziałek, 15 maja 20236
Kradzież samochodu, udzielanie substancji psychotropowych innym osobom, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, grożenie znajomemu i zamknięcie go w piwnicy pod podłogą pokoju, to tylko niektóre z przestępstw, które popełnił 37-latek zatrzymany przez piotrkowską policję. Mężczyzna usłyszał łącznie 10 zarzutów, a sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.
fot.: KMP Piotrków Trybunalski fot.: KMP Piotrków Trybunalski

Ta historia miała swój początek 7 maja 2023 roku, kiedy to policjanci dostali informację o mężczyźnie, zamkniętym wbrew swojej woli w domu, wynajmowanym przez znajomego na terenie powiatu piotrkowskiego.

Jak się później okazało wydostał się z niego wybijając szybę w oknie. Znajomy, którego odwiedził, ukradł mu samochód i odjechał w nieznanym kierunku. W czasie śledztwa podejrzewany o kradzież często zmieniał miejsca pobytu. 9 maja na terenie gminy Sulejów, funkcjonariusze ruszyli w pościg za kierowcą skradzionego bmw. Amator cudzego mienia nie miał zamiaru stanąć oko w oko z policjantami, ignorując wydawane przez nich polecenia do zatrzymania się. Na wysokości Witowa porzucił pojazd i wbiegł do lasu. Rozpoczęła się policyjna obława. Po kilku godzinach poszukiwań kryminalni jadąc drogą krajową nr 74 w Poniatowie, zauważyli idącego poboczem mężczyznę i rozpoznali w nim poszukiwanego sprawcę kradzieży. 37-latek na widok zatrzymującego się radiowozu ruszył w kierunku lasu - relacjonuje Dagmara Mościńska z zespołu prasowego KMP w Piotrkowie Trybunalskim.

fot.: KMP Piotrków Trybunalski

 

Do akcji dołączyły kolejne kryminalne patrole, nie dając mężczyźnie szans na dalszą ucieczkę. Zatrzymany trafił jeszcze tej samej nocy do policyjnej celi.

Policjanci zebrali materiał dowodowy ustalając, że mężczyzna oprócz kradzieży, złamał obowiązujący sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W wynajmowanym przez niego domu i samochodzie zabezpieczyli substancje psychotropowe. Ustalili także, że udzielał je innym osobom. Odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, a także za zmuszenie pokrzywdzonego bezprawną groźbą uszkodzenia ciała do wejścia do pomieszczenia i uniemożliwienie jego opuszczenia - dodaje Dagmara Mościńska.

fot.: KMP Piotrków Trybunalski

 

Sprawca usłyszał łącznie 10 zarzutów, za które może spędzić w więzieniu do 5 lat. Wobec podejrzanego sąd zastosował trzymiesięczny tymczasowy areszt.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Piotrkowianin Piotrkowianinranga15.05.2023 20:13

Cytuję:
Kradzież samochodu, udzielanie substancji psychotropowych innym osobom, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, grożenie znajomemu i zamknięcie go w piwnicy pod podłogą pokoju, to tylko niektóre z przestępstw, które popełnił 37-latek


To teraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem?

22


**** ~**** (Gość)15.05.2023 16:27

Nigdy nie przestana mnie zaskakiwac tacy ludzie.Co oni maja w glowie,ze wydaje im sie,ze wszystko im wolno i nie poniosa konsekwencji?

73


Byszczak ~Byszczak (Gość)15.05.2023 14:32

Przecież w piwnicy jest zasięg to mógł zadzwonić na 112

22


sdge37hbdtjht ~sdge37hbdtjht (Gość)15.05.2023 14:03

Oczywiście marka autka "przypadkowa"

60


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)15.05.2023 13:13

Jak jakiś czas temu policja zamykała obywateli w ich własnych mieszkankach to było Ok

19


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat