Advertisement

39-latek z zarzutem zabójstwa. Grozi mu dożywocie

Policja Środa, 05 kwietnia 20232
Zarzut zabójstwa usłyszał 39-latek zatrzymany przez tomaszowskich policjantów. W ramach prowadzonego śledztwa Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie Mazowieckim wystąpiła do sądu o tymczasowe aresztowanie napastnika. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i aresztował mężczyznę na najbliższe trzy miesiące.
fot.: pixabay.com / zdjęcie poglądowe fot.: pixabay.com / zdjęcie poglądowe

Zdarzenie miało miejsce 28 marca 2023 roku. Chwilę po 22:30 dyżurny tomaszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że w jednym z pustostanów na osiedlu Cekanów, kobieta dźgnęła się w udo, a rana silnie krwawi. Pod wskazany adres natychmiast został skierowany patrol policji i karetka pogotowia. Policjanci, którzy bardzo szybko dotarli na miejsce zastali tam zakrwawioną kobietę, która traciła przytomność.

Natychmiast przystąpili do udzielenia jej pomocy, którą kontynuowali również po przybyciu zespołu ratowniczo-medycznego. Mimo prób ratowania życia 33-latki, kobieta zmarła. W budynku oprócz niej znajdowało się jeszcze trzech mężczyzn w wieku od 39 do 46 lat. Mężczyźni byli pijani. Badanie wykazało, że mieli ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Nie potrafili powiedzieć co tak naprawdę się wydarzyło, a przekazywane przez nich informacje już we wstępnym rozpytaniu były niespójne. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie - mówi asp. sztab. Grzegorz Stasiak, oficer prasowy KPP w Tomaszowie Mazowieckim.

 

Działania na miejscu zdarzenia prowadziła grupa dochodzeniowo-śledcza z udziałem policyjnych techników kryminalistyki i biegłego koronera. Prace prowadzone były pod nadzorem Prokuratora Rejonowego z Tomaszowa Mazowieckiego. Przy oględzinach wykorzystano specjalistyczne urządzenia w tym skaner 3D. Zabezpieczono ślady, które pozwolą ustalić wszelkie okoliczności zdarzenia.

Wielogodzinna i skrupulatna praca kilkunastu policjantów doprowadziła do zgromadzenia materiału dowodowego, który pozwolił prokuratorowi na przedstawienie jednemu z zatrzymanych zarzutu zabójstwa. 39-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu - dodaje Stasiak.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie Mazowieckim, która prowadzi śledztwo w tej sprawie, 31 marca 2023 roku sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące. Za zabójstwo grozi mężczyźnie nawet dożywotni pobyt w więzieniu.

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Mishelin ~Mishelin (Gość)07.04.2023 13:43

Jak posiedzi do 64 roku życia,to może mu się odechce dziabać nożem

10


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)05.04.2023 11:40

Gdyby karetka była wcześniej to by jeszcze ją uratowali

61


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat