"Między nami dobrze jest" w piotrkowskim MOK-u

Środa, 19 czerwca 202412
Piotrkowski teatr FORMA zaprasza na kolejną premierę. Tym razem grupa aktorów wzięła na warsztat kontrowersyjną sztukę Doroty Masłowskiej "Między nami dobrze jest". Spektakl zostanie wystawiony już w ten czwartek (20 czerwca) w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie.
Teatr FORMA: zdjęcie z próby spektaklu Teatr FORMA: zdjęcie z próby spektaklu "Między nami dobrze jest"

Zespół FORMA prowadzony jest przez doświadczoną i cenioną instruktorkę teatralną Małgorzatę Kowalczyk, która odpowiada za scenografię oraz reżyserię spektaklu.

Nasza reżyserka lubi podejmować się trudnych zadań. Każda sztuka jest dla nas wyzwaniem. W "Ubu Królu" Alfreda Jarry'ego, którego wcześniej graliśmy, był specyficzny język i w tym przypadku język również nie jest łatwy. Wystawimy dramat Doroty Masłowskiej, genialnej pisarki, która w bardzo młodym wieku osiągnęła sukces swoją pierwszą książką Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną. Między nami dobrze jest to również utwór z jej młodzieńczego okresu. Jest jednym z dowodów na to, że Masłowska jest znakomitą obserwatorką świata. Ona przygląda nam się z boku i pokazuje w swojej twórczości, jacy jesteśmy śmieszni w swojej zapalczywości, w swoim nadęciu nastawionym na polskość i Polskę odmienianą przez wszystkie przypadki - podkreśla Małgorzata Pingot, grająca w tej sztuce.

Początek przedstawienia zaplanowano na godzinę 19.00.

 

"Między nami dobrze jest" - FORMA

 


Bilety wstępu do nabycia w kasie MOK-u oraz za pośrednictwem strony www.kupbilecik.pl.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

3


Komentarze (12)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Prawdziwy Piotrków ~Prawdziwy Piotrków (Gość)20.06.2024 05:11

KOCHANI.WIĘKSZOŚĆ LUDZI UWIELBIA WE WSZELKICH KOMENTARZACH DOWALIĆ DRUGIEMU CZŁOWIEKOWI.CZĘSTO WYBIERA SIĘ SWOJĄ OFIARĘ I DAAAWAJJJ NA NIĄ.TO DZIEJE SIĘ POD ADRESEM MAŁGOSI P.KOCHANI,GOSIA TO PRZEDE WSZYSTKIM CZŁOWIEK ODWAŻNY,BEZ ŻADNEJ ZASŁONY,MÓWIĄCY PRAWDĘ I NIE BOJĄCY SIĘ STANĄĆ DO PRAWDZIWYCH ,A NIE FAŁSZYWYCH WYPOWIEDZI,BO NIE WYPADA.WIĘKSZOŚCI PASUJE TZW DULSZCZYZNA,A MAŁGOSI NIEEE.MÓGŁBYM TAK DŁUGO I WIELE PISAĆ I PORÓWNYWAĆ ALE POZWOLĘ SOBIE JESZCZE NA DOPISANIE RZECZY MÓWIĄCEJ O DOBROCI I WRAŻLIWOŚCI GOSI.GOSIA TO CZŁOWIEK, KTÓRY Z OCHOTA POMAGA LUDZIOM BEZINTERESOWNIE BEZ ROZGŁOSU NA RATOWANIU ZDROWIA , SPRAWNOŚCI I REHABILITACJI.OCZYWIŚCIE CZYNI TO CHARYTATYWNIE.SAM TEGO DOŚWIADCZYŁEM I POSYŁAŁEM ZNAJOMYCH .KAŻDY Z NICH UZYSKAŁ POMOC.SPRÓBUJCIE KIEDYŚ PO LUDZKU POROZMAWIAĆ Z GOSIĄ I ZADAĆ PYTANIA NURTUJĄCE WAS.ZMIENICIE SWOJE ZDANIE I NASTAWIENIE NA OSOBĘ GOSI.A POZA TYM JEST STARA DOBRA ZASADA DLA KAŻDEGO Z NAS!!!!!! KTO JEST BEZ WINY NIECH PIERWSZY RZUCI KAMIEŃ.CZY MY WSZYSCY JESTEŚMY TACY SUPER? ZARÓBMY SOBIE RACHUNEK SUMIENIA I NIE DOWALAJMY Z UKRYCIA INNYM.

08


edek5kredek ~edek5kredek (Gość)20.06.2024 14:26

W każdym piotrkowski portalu informacyjnym pani Małgorzata P. W nocy już mi się nawet śni.

91


Nielegał Piotrkowski ~Nielegał Piotrkowski (Gość)19.06.2024 15:36

Wnioskując z wypowiedzi pani radnej oraz uczestniczki plebiscytów wszelkich od wyborczych po kulinarne, polskość jej przeszkadza zgodnie z linią partii, która poza 8 gwiazdkami nie ma nic do zaoferowania. Autorytet literacki lotów tak wysokich jak kury z płotu na grzędę. Zapewne Pani MP czuje się przede wszystkim europejką, bo Polką to zapalczywość, śmieszność i wstyd. Strasznie to przykre, że postęp tej pani to aberracja tradycji i dumy narodowej. Mi POLSKA pasuje przez wszystkie przypadki.

142


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat