Mimo, że od lat nagłaśniany jest problem pozostawiania dzieci oraz zwierząt w rozgrzanym samochodzie, są tacy, którzy wciąż nie zdają sobie sprawy z zagrożenia, jakie niesie ze sobą przebywanie w takiej pułapce. Taka sytuacja miała miejsce na parkingu przy ul. Sierakowskiego w Radomsku, gdzie właściciel czworonoga wykazał się brakiem wyobraźni i skrajną nieodpowiedzialnością.
Od kilku dni temperatura na poziomie 30ºC i wyższym to w naszym regionie norma. Upały dają się we znaki wszystkim, bez wyjątku. Niektórzy są jednak bardziej narażeni na intensywne działanie ostrych promieni słonecznych niż pozostali. Dlaczego upały są niebezpieczne i jak się przed nimi chronić?
Zgodnie z zapowiedziami synoptyków weekend w naszym regionie stoi pod znakiem upałów. Kiedy żar leje się z nieba, każdy próbuje schłodzić się jak tylko może. Wiele osób można spotkać też na piotrkowskim kąpielisku "Słoneczko". Mimo zakazu kąpieli, niektórym trudno się oprzeć pokusie wskoczenia do wody.
Zakończył się rok szkolny, rozpoczęły wakacje, a pogoda idealnie dopasowała się do tego okresu. Weekend będzie naprawdę mocno letni.
Wystarczyło niespełna 15 minut aby temperatura w zamkniętym samochodzie przekroczyła 50°C. Pod żadnym pozorem nie wolno w takich warunkach zostawiać dzieci, osób starszych czy zwierząt. Rozgrzany samochód, może okazać się dla nich śmiertelną pułapką.
W Wigilię św. Jana, mieszkańcy gminy spotkali się na terenie przystani kajakowej, przy ulicy Klasztornej, aby śpiewając, wyplatać ekologiczne wianki, a następnie puścić je z nurtem Pilicy. Warsztaty wyplatania prowadzili pracownicy MOK-u, których dzielnie wspierały panie z Zespołu Ludowego Piliczanie.
Na wspólną zabawę podczas "Gitarowej Nocy Kupały" zapraszają w Sulejowie. Będzie muzyka na żywo, przyśpiewki oraz obrzęd puszczania wianków na Pilicy.
Trwa długi weekend. Czy możemy liczyć na słońce i wysoką temperaturę - o tym w prognozie pogody Łowców Burz Łódzkie.
Według naukowców z unijnego programu obserwacji Ziemi Copernicus, tegoroczne lato w Europie było rekordowo ciepłe. Pobito, choć nieznacznie, rekordy temperatur z 2010 i 2018 roku
34,3 C – to tegoroczny rekord najwyższej temperatury w Polsce. Padł w środę w Sulejowie. Do historycznego wyniku wszechczasów, 36,1 w Słubicach jeszcze trochę zabrakło.