Advertisement

Rozgrzane auto to śmiertelna pułapka!

PolicjaKraj Piątek, 24 czerwca 202210182
Wystarczyło niespełna 15 minut aby temperatura w zamkniętym samochodzie przekroczyła 50°C. Pod żadnym pozorem nie wolno w takich warunkach zostawiać dzieci, osób starszych czy zwierząt. Rozgrzany samochód, może okazać się dla nich śmiertelną pułapką.
fot.: freepik.com fot.: freepik.com

Wyczekiwane przez wielu ocieplenie może  nieść za sobą także olbrzymie zagrożenie.

Kolejny raz  apelujemy, aby nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt. Przy upałach we wnętrzu pojazdu robi się swego rodzaju szklarnia, w której temperatura jest znacznie wyższa od tej na zewnątrz. Wystarczyło kilkanaście minut, by temperatura w zamkniętym samochodzie, wzrosła do ponad 50 stopni Celsjusza. Takie warunki dla dziecka lub zwierzęcia stanowią bezpośrednie narażenie zdrowia i życia. Nie doprowadzajmy do takich niebezpiecznych sytuacji. Warto tu pamiętać, że dzieci są bardziej wrażliwe na ekstremalne temperatury niż dorośli. Dla dziecka już 40 stopni wystarczy, by doznało udaru cieplnego - przypominają policjanci.


Nie bądźmy obojętni. Gdy zauważymy, że jakaś osoba czy zwierzę znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu, poinformujmy o wszystkim policję dzwoniąc pod numer tel. alarmowego 112. Pamiętajmy też o tym, że jeśli funkcjonariusze stwierdzą, że dłuższe pozostawanie psa w aucie zagraża jego życiu, mają prawo użyć wszelkich środków umożliwiających wydostanie psa z pojazdu – włącznie z wybiciem szyby.


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)25.06.2022 08:54

Kiedyś mój sąsiad zostawił zamknięty w czasie upałów samochód. Pomny informacji znalezionych w necie, że w przypadku nagrzanego auta nie ma co czekać i należy wybić szybę by ratować osoby przebywajace w środku, wywaliłem młotkiem wszystkie szyby w aucie by ratować dzieci że środka. Dopiero później przypomniałem sobie, że sąsiad jest kawalerem i dzieci nie ma. No cóż, będzie musiał wstawić nowe, najgorzej z szybą czołową. Oczywiście zrozumiał, że cel uświęca środki i pogratulował sprawnej akcji ratowniczej.

01


:) ~:) (Gość)24.06.2022 10:58

wszyscy wiedzą, że samochody się nagrzewają, zwłaszcza w obecnych czasach betonozy bez drzew, dlaczego więc inżynierowie wymyślający dogodności, klimatyzację i inne, nie pomyślą o sposobie przewietrzania samochodu, czyli cyrkulacji powietrza bez uchylania szyb?

20


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat