W upalny dzień zostawił psa w zamkniętym aucie

PolicjaRadomsko Środa, 29 czerwca 20225
Mimo, że od lat nagłaśniany jest problem pozostawiania dzieci oraz zwierząt w rozgrzanym samochodzie, są tacy, którzy wciąż nie zdają sobie sprawy z zagrożenia, jakie niesie ze sobą przebywanie w takiej pułapce. Taka sytuacja miała miejsce na parkingu przy ul. Sierakowskiego w Radomsku, gdzie właściciel czworonoga wykazał się brakiem wyobraźni i skrajną nieodpowiedzialnością.
fot.: KPP Radomsko fot.: KPP Radomsko

Dyżurny radomszczańskiej policji otrzymał informację, że w zaparkowanej skodzie fabii przy centrum handlowym znajduje się uwięziony pies. Funkcjonariusze na miejscu potwierdzili zgłoszenie. Szyby i drzwi w aucie były szczelnie zamknięte. W pobliskich sklepach nie udało się odnaleźć właściciela pojazdu. Na zewnątrz termometr wskazywał już z kolei temperaturę powyżej 30°C.

Policjanci widząc zdyszanego małego yorka w samochodzie, wybili szybę, by uwolnić czworonoga. Przenieśli go następnie do radiowozu, gdzie mógł się ochłodzić i napić. Gdy właściciel wrócił z zakupów, był wyraźnie zdziwiony całą sytuacją. Tłumaczył się, że jego nieobecność trwała tylko kilka minut - mówi asp. Agnieszka Kropisz z KPP w Radomsku.

 

Na szczęście pies po przebadaniu przez weterynarza został przekazany właścicielowi.

 

Fot.: KPP Bełchatów

 

Policjanci przypominają, że za tego rodzaju nieodpowiedzialne zachowanie, może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat. Jednocześnie apelują, aby w żadnym przypadku nie pozostawiać zwierząt w śmiertelnej pułapce, jaką jest nagrzany samochód. Przypominają również, że jeśli ktoś zauważy w aucie pozostawione zwierzę lub - co gorsza – dziecko, powinien natychmiast powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

6

1


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gościówa ~gościówa (Gość)30.06.2022 20:38

Kara powinna być odczuwalna!
W obecności zespołu ratownictwa, osoba, która pozostawia dziecko, czy zwierzę w zamkniętym samochodzie, w upał, powinna sama doświadczyć cierpienia, jakie doznają istoty poddane torturom w tych "piekarnikach". Oczywiście, kosztami akcji należy obciążyć onego/oną.

10


Pustaken ~Pustaken (Gość)29.06.2022 11:58

Było zostawić uchylone okno z dwóch stron tak żeby pies nie wyskoczył czy to takie trudne?

53


DRACULA ~DRACULA (Gość)29.06.2022 12:29

Za taką interwencję koszta powinien ponieść właściciel zwierzaka. Na bank drugi raz by tak nie zrobił gdyby wypełnił druczek z kwotą dwóch tysi na rzecz skarbu państwa.

31


goœć_lola ~goœć_lola (Gość)29.06.2022 08:59

Tyle się o tym trąbi... ludzie to jednak są pustaki - myślą tylko o sobie!

141


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat